Dienas ziņas

Lidostā "Rīga" atsākas rosība

Dienas ziņas

Liepājas lidostā atsāk mācību lidojumus

VP aicina iedzīvotājus vienmēr aizslēgt durvis

Policija pēc laupīšanas Iecavā aicina iedzīvotājus vienmēr aizslēgt durvis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Aizvadītās sestdienas rītā, piedraudot ar pistolei līdzīgu priekšmetu, divās mājās Iecavas novadā paviesojušies zagļi. Šorīt uz aizdomu pamata iespējamie ļaundari aizturēti. Bauskas apkaimē šādas laupīšanas neesot pieredzētas jau vairākus gadu desmitus.

Tāpat kā daudzi Iecavas novadā arī Renebušu saime nodarbojas ar dārzeņu audzēšanu, tāpēc svešinieku parādīšanās pagalmā neesot nekas neparasts. Aizvadītās sestdienas rītā gan tā izvērtusies pavisam citādi, kā ierasts. Saimniece stāsta, ka sākotnēji bail neesot bijis, jo padomājusi, ka kāds mēģina izjokot, izspēlējot kādu ainu no kinofilmas. Viens no nācējiem vēl paprasījis ūdeni.

"Neko viņš man vispār nedarīja, bet tas otrs tikmēr bija paskatījies istabā pa skapīšiem, bet tur nekā vērtīga nebija," stāstīja Rota Renebuša. Neatraduši neko vērtīgu, noziedznieki aizdevušies uz turpat blakus esošo Rotas dēla māju, kuras durvis, kā jau laukos esot ierasts, arī bijušas vaļā. Pirmā laupītājus satikusi Rotas mazmazmeita Kerija.

"Es redzēju, ka viņi stāv pie durvīm. Divas reizes pieklauvēja un ienāca paši. Viņi paprasīja, lai es pievācu suni, ko es arī izdarīju. Pēc tam paprasīja, lai iedodu padzerties. Es to neizdarīju, pat nereaģēju, un viņi bez atļaujas iegāja iekšā," sacīja cietušā mazmeita Kerija.

Meitene gan esot pārbijusies ne pa jokam, jo vēlāk no pistolei līdzīgā priekšmeta atskanējis pamatīgs blīkšķis suņa virzienā, un draudēts arī pieaugušajiem. Laupītāji nozaguši zelta rotaslietas, mobilos telefonus un aizbraukuši ar vienu no pagalmā esošajām mašīnām, kas vēlāk Baldones pusē atrasta sadedzināta.

"Uz aizdomu pamata kriminālprocesa likuma kārtībā ir aizturētas divas personas, kas pēc pazīmēm atbilst tām, uz ko norādīja cietušie. Ir arī daži netiešie pierādījumi, kas bija par pamatu, lai šīs personas aizturētu," pauda Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa priekšnieks Aivis Leitāns.

Kā liecina statistika, pagājušajā gadā visā Latvijā kopā notikušas 493 laupīšanas. Bauskas pusei tas gan neesot raksturīgi. "Tieši pretēji - ir bijis mazāk. Ne saistībā ar Covid, bet vispār 2020. gadā, un arī šajā posmā, kad ir ārkārtējais stāvoklis izsludināts, situācija nav pasliktinājusies," teica Leitāns.

Tomēr iedzīvotāji tiek aicināti nepaļauties uz sentēvu tradīcijām un durvis vienmēr aizslēgt. Policija arī aicina atsaukties cilvēkus, kuri var sniegt jebkādu izmeklēšanai noderīgu informāciju saistībā ar laupīšanu Iecavā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti