Sadaļas Sadaļas

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Telefonsaruna ar RSU rektoru Aigaru Pētersonu

Policija šodien visā Latvijā pastiprināti uzraudzīs satiksmi. Telefonsaruna ar Andri Locu

Policija pastiprināti uzraudzīs satiksmi akcijā «Diena bez bojāgājušajiem»

26. septembrī nu jau ceturto gadu pēc kārtas Eiropas Savienības dalībvalstīs norisināsies akcija   - Eiropas diena bez ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušiem un smagi ievainotiem cilvēkiem. Arī šogad Valsts policija visā Latvijā pastiprināti strādās un uzraudzīs ceļu satiksmi, lai aizvadītu šo dienu uz Eiropas ceļiem bez  smagiem negadījumiem, informēja Valsts policija.

Lai kopīgiem spēkiem šo mērķi sasniegtu, Valsts policija aicina ikvienu satiksmes dalībnieku atbalstīt akciju.

Latvijā šogad līdz 23. septembrim ceļu satiksmes negadījumos bojā gājuši 92 satiksmes dalībnieki, bet 340 smagi ievainoti. Pērn šajā periodā ceļu satiksmes negadījumos bojā gāja 91 cilvēks, bet smagi cieta 402 personas.

Lai gan šī brīža statistika nav iepriecinoša, pagājušajā gada akcijas dienā Latvijā izdevās aizvadīt šo dienu bez ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušajiem vai smagi cietušiem.

“Akcijas galvenais mērķis ir uzlabot ceļu satiksmes drošību, pastiprināti pievēršot uzmanību  tam, ka ikviena satiksmes dalībnieka attieksme un uzvedība uz ceļa ir priekšnosacījums drošai satiksmei. Ikdienā dodoties ceļā, neviens neplāno iekļūt avārijā vai citā bīstamā situācijā, tomēr negadījumi notiek. Tam ir dažādi iemesli, tomēr viens faktors, ko ikkatrs satiksmes dalībnieks var ietekmēt – paša attieksmes maiņa un satiksmes drošībai “kaitīgo” paradumu izskaušana. Un šos paradumus var izskaust, ja vien katrs atbildīgi attiektos gan pret savu, gan arī līdzcilvēku drošību. Tā ir ikviena atbildība!” uzsvēra Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Šo ceturtdien uz Latvijas ceļiem policija veiks pastiprinātu ceļu satiksmes uzraudzību, nodrošinot pēc iespējas lielāku policijas klātbūtni ceļu satiksmē.

Tas nozīmē, ka šogad Valsts policija akcijas laikā pastiprinātu uzmanību pievērsīs:

  • gan autovadītāju, gan mazāk aizsargāto ceļu satiksmes dalībnieku dalībai ceļu satiksmē, skaidrojot riskus, kas rodas Ceļu satiksmes noteikumu neievērošanas gadījumos;
  • tāpat tiks intensīvi kontrolēta drošības jostu un bērnu sēdeklīšu lietošana;
  • likumsargi veiks pastiprinātu ātruma kontroli;
  • notiks pārbaudes, lai atklātu tos transportlīdzekļu vadītājus, kuri vada transportlīdzekli, būdami alkohola, narkotisko un citu apreibinošo vielu ietekmē.

Valsts policija informēja, ka ceturtdien līdz plkst. 15 valstī reģistrēti divi ceļu satiksmes negadījumi ar cietušajiem, katrā negadījumā cietis viens velosipēdists. Abi nodoti mediķu aprūpē. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt