Policija pārkārto rindas cerībā intensīvāk apkarot smagus ekonomiskos noziegumus un pedofilus

Noziedzības apkarošanas stiprināšanai Kriminālpolicijā no nākamā gada 1.janvāra tiks veikta reorganizācija un sāks darboties vairākas nodaļas, kas apkaros smagus ekonomiskos noziegumus, pedofilus un nodarbosies ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu atgūšanu.

Jauna 22 cilvēku nodaļa

Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins aģentūrai LETA pastāstīja, ka no 1.janvāra Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes sastāvā sāks darboties 22 cilvēkus liela nodaļa, kuras uzdevums būs apkarot smagus ekonomiskos noziegumus, kuriem ir organizētās noziedzības raksturs.

Šobrīd daudzus sabiedrības ievērību izpelnījušos ekonomiska rakstura noziegumus izmeklē Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē (ENAP). Pēc Grišina vārdiem, jaunā nodaļa nepārņems ENAP "skaļās" lietas, jo ENAP bez darba nevarot atstāt. "Šobrīd nevaru teikt, ka ENAP strādā slikti. Uzskatu, ka struktūrvienības darbs ir uzlabojies un ENAP tiek galā ar saviem uzdevumiem. Mēs domāsim, kuras lietas no citām struktūrvienībām izmeklēs jaunā nodaļa," piebilda Grišins.

Jaunās nodaļas uzdevums būs apkarot, piemēram, maksātnespējas administratoru veidotās shēmas, krāpšanu, korupciju, nelegālu akcīzes preču apriti.

"Principā organizētās noziedzības izpausmes var attiekties gandrīz uz jebkuru Krimināllikuma pantu," norādīja Grišins.

Veidos stratēģiju pedofilijas apkarošanai

VP Rīgas reģiona pārvaldē šobrīd darbojas nodaļa, kuras uzdevums ir apkarot noziegumus, kas vērsti pret bērnu seksuālu izmantošanu. No 1.janvāra līdzīga nodaļa darbosies arī Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes sastāvā, taču tās funkcijas būs plašākas.

Tā izmeklēs sērijveida un starptautiska līmeņa dzimumnoziegumus, veidos vienotu stratēģiju šo noziegumu apkarošanas jomā un uzturēs sadarbību ar nevalstiskajām organizācijām.

Šī nodaļa tiks veidota uz līdzšinējās personu meklēšanas nodaļas bāzes, savukārt meklēšanas nodaļas funkcijas pilnā apjomā pārņems pret personu vērsto noziegumu atklāšanas nodaļa.

Dienests cīņai ar naudas atmazgāšanu

Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes sastāvā sāks darboties arī Noziedzīgi iegūtu līdzekļu atgūšanas dienests, kura uzdevums būs izmeklēt, kur nokļūst personu noziedzīgi iegūtie līdzekļi, piemēram, narkotiku tirgoņu nopelnītais, un atgūt šos līdzekļus.

Tāpat no 1.janvāra ENAP Kibernoziegumu apkarošanas nodaļas sastāvā un reģionu pārvaldēs darbu sāks vairāki darbinieki, kuru uzdevums būs izmeklēt noziegumus saistībā televīzijas nelikumīgu apraidi.

No iekšējiem resursiem

Grišins skaidroja, ka nodaļu personāls tiek veidots no iekšējiem VP resursiem, jo policija nākotnē orientējas uz to, ka Galvenā Kriminālpolicijas pārvalde kļūst par elitāru dienestu, kurā koncentrējas zināšanas, pieredze un izglītība.

"Līdz ar to mēs ieviešam tādu politiku, ka

Galvenajā Kriminālpolicijas pārvaldē būs amati, kur starp prasībām būs lielāka pieredze un augstākā izglītība.

Reorganizācijas rezultātā Galvenajā Kriminālpolicijas pārvaldē tiek likvidēti 47 inspektoru amati, 16 vecāko inspektoru amati un divi jaunāko inspektoru amati, bet viņu vietā tiek ieviesti 65 galvenie inspektori. Galveno inspektoru atalgojums un karjeras izaugsmes būs lielākas, taču viņiem arī prasības būs lielākas. Izmaiņu rezultātā policija cer uz lielāku darba kvalitāti un produktivitāti," norādīja Grišins.

Tiem inspektoru līmeņa policistiem, kuriem nav atbilstošas izglītības, lai kļūtu par vecāko vai galveno inspektoru tiks piedāvātas iespējas pāriet strādāt uz reģionālajām policijas struktūrvienībām. Šobrīd inspektora amatā strādājošajiem nav obligāta prasība pēc augstākās izglītības.

"Izmaiņas kalpos arī kā stimuls, lai cilvēki mācītos un attīstītos. Ja skatāmies, kādas lietas jāizmeklē Galvenajai Kriminālpolicijas pārvaldei, tad nav pareizi, ka policists ar koledžas izglītību izmeklē daudzmiljonu shēmu lietas vai sarežģītas pasūtījuma slepkavības," piebilda Grišins.

Reorganizācijai nepieciešamais finansējums pārsvarā ņemts no iekšējiem resursiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt