Policija pabeidz izmeklēšanu par sutenerismu Jūrmalas naktsklubā

Valsts policijas Cilvēku tirdzniecības un sutenerisma apkarošanas nodaļa pabeigusi izmeklēšanu un nosūtījusi prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu par sutenerismu kādā Jūrmalas naktsklubā. Par minēto noziegumu tika aizturētas trīs personas, informēja policija.

Kriminālprocess tika uzsākts 2018. gada maijā. Tā paša gada oktobrī Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (ONAP) Cilvēku tirdzniecības un sutenerisma apkarošanas nodaļas amatpersonas aizdomās par sutenerismu, kurš tika organizēts kāda Jūrmalas naktskluba aizsegā, aizturēja 1967. gadā dzimušu vīrieti un 1968. gadā un 1985. gadā dzimušas sievietes.

Nakts klubā striptīza un šova programmas aizsegā kluba klientiem bija iespējams saņemt seksuālus pakalpojumus par maksu kluba telpās. Tāpat kluba apmeklētājiem par konkrētu samaksu uz noteiktu laiku tika dota iespēja šīs dejotājas “izpirkt” ārpus naktskluba. Daļa no ienākumiem par prostitūcijas pakalpojumiem saņēma naktskluba faktiskais īpašnieks un kluba administrators.

Konkrētais naktsklubs darbojās ilgstoši.

Divas no aizturētajām personām policijas redzeslokā nonākušas atkārtoti un iepriekš bija jau sodītas par analoģiskiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Valsts policijas darbinieki šajā pašā naktsklubā jau 2013. gadā bija veikuši procesuālās darbības un aizturējuši abus sutenerisma rūpalas uzturētājus, 1967. gadā dzimušo vīrieti un 1968. gadā dzimušo sievieti. Tiesa abām personām toreiz piesprieda sodu – pieci gadi nosacītas brīvības atņemšanas ar pārbaudes laiku uz pieciem gadiem. Tomēr abām personām piespriestais sods nav bijis šķērslis un nelikumīgās darbības tika turpinātas.

Kriminālprocesa ietvaros likumsargi uzlika arestus vairākiem nekustamajiem īpašumiem, mantai un naudas līdzekļiem, kuru kopējā summa ir 643 570 eiro.

2018. gada 7. maijā saistībā ar notikušo pret visiem aizturētajiem tika uzsākts kriminālprocess Kriminālprocesa ietvaros visas trīs personas atzītas par aizdomās turamiem par sutenerismu, ko veikusi organizēta grupa. Par šādu noziegumu personas var tikt sodītas ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Papildus tam 1967. gadā dzimušais vīrietis tika atzīts par aizdomās turēto arī par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, kas veikta lielā apmērā. Par šādu noziegumu paredzēta atbildība ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz 12 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti