Policija pabeidz izmeklēšanu lietā, kurā arests uzlikts pusmiljonu vērtiem noziedzīgās grupas īpašumiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Šā gada jūnija beigās Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes pabeidza izmeklēšanu 2019. gadā sāktajā lietā kriminālprocesā, kurā tika atklāta nelegālo cigarešu noliktava un organizētas noziedzīgas grupas īpašumiem uzlikts arests, informēja policija.

2019. gada februārī Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde sāka kriminālprocesu, kura izmeklēšanā iegūta informācija, ka, iespējams, vienā no angāriem Rīgā, Maskavas ielā, lielā apmērā tiek uzglabāti nelikumīgi tabakas izstrādājumi. Tolaik veiktas vairākas kratīšanas, kuru laikā tika izņemts 828 720 gabalu cigarešu “Marlboro” bez Latvijas akcīzes marķējuma, kas bija sagatavotas transportēšanai ārpus Latvijas, piesegpreces, datu nesēji u.c. priekšmeti.

Latvijai radītā materiālā zaudējuma apmērs ir 90 tūkstoši eiro, aprēķināja policija.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka ar nelikumīgu tabakas izstrādājumu uzglabāšanu un transportēšanu nodarbojas organizēta starptautiska grupa, kur katram grupas dalībniekam bija sava loma un pienākumi.

Par aizdomās turētām tika atzītas četras personas – divi Latvijas valstspiederīgie un divi Lietuvas pilsoņi.

Kriminālprocesā kā iespējamai noziedzīgi iegūtai mantai uzlikts arests nekustamajiem īpašumiem, transportlīdzekļiem un naudas līdzekļiem par kopējo aptuveno vērtību 500 000 eiro.

Pierādījumi par personu saistību ar inkriminētajām noziedzīgām darbībām tika nostiprināti un 2021. gada jūnija beigās krimināllieta nodota Nodokļu un muitas lietu prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti