Policija: Noziedzības līmenis pērn samazinājās, taču smago noziegumu skaits pieauga

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Policija, atskatoties uz 2020. gadu, secinājusi, ka noziedzības līmenis valstī sāk mazināties. Pērn gan pieaudzis smago noziegumu skaits.

Pērn noziedzīgo nodarījumu skaits sasniedza nepilnus 39 tūkstošus. Ja salīdzina ar 2019. gadu, tad samazinājums ir par 3%. Un uz 10 tūkstošiem iedzīvotāju pērn bija 205 noziedzīgie nodarījumi, liecina policijas dati. Arī ceļu satiksmes negadījumu skaits mazinās, taču letālu negadījumu ir vairāk - gada laikā zaudēta 141 cilvēka dzīvība. Arī pandēmija ietekmējusi noziedzību – samazinājušās starptautisko noziedzīgo grupējumu darbības, un policija krietni vairāk izņēmusi nelegālo cigarešu, tabakas un citu akcīzes preču daudzumus.

Policija: Noziedzības līmenis pērn samazinājās, taču smago noziegumu skaits pieauga
00:00 / 02:21
Lejuplādēt

Kaut arī noziedzības līmenis kopumā valstī mazinās, sevišķi smago noziegumu skaits ir pieaudzis. Galvenokārt palielinājies noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas gadījumu skaits. Savukārt, ja aplūko pērnā gada slepkavību statistiku, tad to skaits attiecībā pret 2019. gadu ir audzis. Pērn reģistrētas 78 slepkavības un to mēģinājumi. 55 cilvēki tika nogalināti. Policijas priekšnieks Armands Ruks atklāja, ka tikai trīs gadījumos no visiem, nebija sadzīves rakstura. Pamatā slepkavības notika mājokļos.

"Māja, dzīvoklis, kaut kādas kopējas pasēdēšanas vietas – pirtis, viesu nami un tā tālāk, retāk ārpus telpām. Pamatā sadzīves slepkavībās tomēr ir alkohola reibums, impulsīvās dusmas, naids, atriebība, pamatota, nepamatota greizsirdība," stāstīja Ruks.

Tāpat kā daļā slepkavību, arī smagi miesas bojājumi tiek nodarīti sadzīviskos strīdos, un tos pavada alkohols. Pērn policija reģistrēja 149 smagus miesas bojājumu gadījumus, taču kopumā tīši miesas bojājumi tika veikti teju 1000 reižu. Tiesa, tas ir par aptuveni 100 gadījumiem mazāk nekā 2019. gadā. Taču policijas priekšnieks uzsvēra, ka pandēmija cilvēku noskaņojumu ir ietekmējusi - ir paaugstināts stresa līmenis, tāpat pieaug negācijas.

Savukārt, iedzīvotājiem atrodoties savās dzīvesvietās, pērn par vairāk nekā 300 gadījumiem mazinājies zādzību skaits no mājām. Kopumā pagājušogad reģistrētas gandrīz 1500 zādzības no mājokļiem. Vairāk tiek apzagtas privātmājas, pastāstīja Ruks.

"Covid laikā novērojums ir tāds, ka vairāk tomēr zog no privātmājām, attiecīgi piemeklējot īpašumus, izpētot to saimnieku paradumus, gaidot izdevīgu brīdi. Jāsaka, ka uz gada beigām ir neliels pieaugums vērojams, neskatoties uz to, ka bija mājsēdes un viss pārējais," norādīja policijas priekšnieks.

Tikmēr pērn tika reģistrēti 600 automašīnu zādzību gadījumi, kas ir par 58 vairāk nekā gadu pirms.

Tāpat kā pērn, arī šogad policija pastiprināti pievērsīs uzmanību noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanai, ceļu satiksmes drošībai, jo aizvien pie automašīnas stūres sēžas vadītāji alkohola reibumā. Tāpat policija plāno uzlabot izmeklēšanas kvalitāti un celt kapacitāti. 2020. gadā struktūrā iekšienē pieauga kukuļņemšanas gadījumu skaits, tāpēc policijas priekšnieks apņēmies uzlabot iekšējo disciplīnu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti