Policija neizmeklēs piedāvājumu ģimenes ārstei viltot Covid-19 sertifikātu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Valsts policija (VP) atteikusies uzsākt lietu pēc Krāslavā praktizējošās ģimenes ārstes Marinas Procevskas iesnieguma, kurā viņa norāda, ka saņēmusi e-pastu ar samaksas piedāvājumu, lai viltotu kāda vīrieša vakcinācijas pret Covid-19 sertifikātu.

ĪSUMĀ:

  • Krāslavā ģimenes ārstei piedāvāta nauda, lai viņa viltotu dokumentus par poti pret Covid-19.
  • Ārste par to ziņoja policijai.
  • Taču policija atteicās ierosināt lietu.
  • Policija secināja, ka cilvēks ārstei vēstulē tikai pajautāja par viltošanu, bet naudu nepiedāvāja.
  • Iespējams, cilvēks vēlējās noskaidrot ārstes tālāko rīcību.
  • Policija saka, ka ārste rīkojās pareizi, ziņojot par to policijai.

Ģimenes ārste Marina Procevska
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Policija atteikusi uzsākt lietu, jo neesot noticis noziedzīgs nodarījums.

Procevska pastāstīja, ka saņēma e-pasta vēstuli no kāda cilvēka, kura vārds un uzvārds ārstei ir zināms. Vēstulē bija priekšlikums ievadīt viņa vakcinācijas datus "e-veselībā", neveicot vakcināciju, lai viņš pēc tam varētu saņemt Covid-19 sertifikāta QR jeb kvadrātkodu.

Ārste pastāstīja, ka vēstulē nebija minēta precīza summa, ko rakstītājs būtu gatavs maksāt, taču bija norāde, ka atlīdzība par to būs.

"Uz šo vēstuli neatbildēju, jo biju, godīgi sakot, šokēta," norādīja Procevska.

Pēc vēstules saņemšanas viņa ar iesniegumu vērsās VP, kur to pieņēma, paņēma no ģimenes ārstes paskaidrojumu, bet vēlāk atbildēja, ka ir atteikts uzsākt kriminālprocesu, jo nav noticis noziedzīgs nodarījums.

Savukārt Valsts policija skaidroja, ka šajā gadījumā saņemtajā e-pasta vēstulē izteikts jautājums un netika gūti objektīvi pierādījumi par sūtītāja noziedzīgu nodomu – iespējamo kukuļdošanu. Līdz ar to, nekonstatējot noziedzīga nodarījuma sastāvu, tika pieņemts lēmums atteikt uzsākt kriminālprocesu. Policija gan pieļauj, ka šāda e-pasta vēstule, iespējams, ir izsūtīta, lai noskaidrotu ārstniecības darbinieku attieksmi un tālāko rīcību.

Tāpat policija norādīja, ka atteikums uzsākt kriminālprocesu nebūt nenozīmē, ka policija neveic, piemēram, preventīvas darbības.

Līdz šim Valsts policija ir saņēmusi atsevišķus signālus, ka ir iedzīvotāji, kas, iespējams, mēģina apiet noteikto kārtību, kā iegūt vakcinācijas veikšanas faktu apliecinošu sertifikātu. Tajā skaitā fiksēti līdzīgi gadījumi, par ko ziņojusi Procevska.

Policija norādīja, ka strādā sadarbībā ar Veselības inspekciju un Nacionālo veselības dienestu, lai novērstu iespējamus likumpārkāpumus. Proti, ar prevenciju, izglītošanu un skaidrošanu cenšas panākt, lai šādas situācijas nemaz nenotiktu vai uzreiz raidītu signālu, ka šāda dokumenta viltošana ir krimināli sodāma.  

Likumsargi aicina arī turpmāk aktīvi ziņot par aizdomīgiem piedāvājumiem no pacientu puses un sola katru gadījumu pārbaudīt atsevišķi. 

Valsts policija atgādina, ka Covid-19 sertifikāta viltošana vai mēģinājums apiet noteikto kārtību, cenšoties iegūt vakcinēšanās apliecinošu sertifikātu pret atlīdzību, ir krimināli sodāma darbība.

KONTEKSTS:

Lai iegūtu Covid-19 sertifikātu, pamatojoties uz vakcināciju, cilvēkam ir jāsaņem pilns potēšanās pret Covid-19 kurss un jānogaida 15 dienas pēc otrās devas ievadīšanas. "Janssen" vakcīnai 15 dienas jāgaida pēc pirmās un vienīgās devas saņemšanas, bet atvieglojumi Latvijā attiecas arī uz cilvēkiem, kas saņēmuši "AstraZeneca" vakcīnas pirmo devu un nogaidījuši 21 dienu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti