Policija neizmanto mobilo datu informāciju, lai apzinātu no ārzemēm iebraukušos pašizolācijā esošos cilvēkus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Aptuveni viena trešdaļa Covid-19 inficēto personu ir ieceļojuši vai atgriezušies Latvijā no ārvalstīm. Valdība lēma, ka īpašu uzmanību būtu jāpievērš šiem cilvēkiem. Lai visi būtu informēti, šķērsojot Latvijas robežu, personas saņem īsziņu telefonos par Covid-19 epidemioloģiskās drošības pasākumiem. Sociālajos tīklos cilvēki apspriež, vai šādi neveidojas pašizolācijā esošo uzskaite. Daži pat izslēdzot telefonus, izbraucot no valsts. Satiksmes ministrijā uzsver – īsziņu saņēmēju mobilie dati policijai netiek nodoti.

Policija neizmanto mobilo datu informāciju, lai apzinātu no ārzemēm iebraukušos pašizolācijā esošos cilvēkus
00:00 / 02:59
Lejuplādēt

Par epidemioloģiskās drošības pasākumiem cilvēki, sākot no 28. septembra, tiek informēti ar īsziņas palīdzību. Neatkarīgi, vai tie ir latvieši, vai arī ārvalstnieki, visi, šķērsojot Latvijas robežu, 12 stundu laikā telefonā šīs ziņas saņem. Šī informēšanas kārtība daļai sabiedrības raisījusi jautājumu – vai informāciju par izsūtītajām īsziņām nodod policijai pašizolācijas kontrolēšanai? Cilvēki, kuri tā domā, sākuši meklēt pašizolācijas apiešanas metodes. Piemēram, izbraucot no valsts, izslēdz telefonu, lai SMS nesaņemtu.

Tomēr, vai tiešām šādā veidā var izvairīties no pašizolācijas? Satiksmes ministrijas Sakaru departamenta pārstāvis Normunds Egle stāsta, ka šīs īsziņas ir tikai informatīvas.

“Principā tad, kad kāds ieceļo citā valstī, un, pieņemsim, viesabonēšanas režīmā pieslēdzas tās valsts operatora tīklam, tas, protams, ir operatoram redzams. Šādā gadījumā šiem te cilvēkiem tiks nosūtīta informatīvā īsziņa.

Tas nav kaut kas speciāli izveidots priekš Covid-19 krīzes.

Šāda sistēma eksistē, kopš eksistē mobilo sakaru tīkli,” skaidro Egle.

Egle pauž, ka policijai vai kādam citam netiek nodota informācija par to, kam tiek izsūtītas ziņas.

“Tas, ka cilvēks ir saņēmis šo īsziņu, pēc tam tālāk šī informācija netiek nodota. Vai pēc tam viņus pārbauda policija, vai kaut kas tam līdzīgs, tas jau vairs nav saistīts ar šo apziņošanu,” norāda Egle.

Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks pulkvedis Normunds Krapsis apstiprina, ka policija nesaņem datus par to, kuras personas saņēmušas īsziņas ieceļojot. Joprojām pašizolācijas sarakstos ir cilvēki, kuri aizpildījušas ieceļotāju anketas. Savukārt tās policija saņem no robežsardzes, stāsta Krapsis.

“Šīs īsziņas saņemšana nenozīmē, ka īsziņa aiziet automātiski par konkrēto cilvēku policijai,” uzsver Krapsis.

Šobrīd joprojām ir papīra anketas, bet elektroniskā Ieceļotāju uzskaites kontroles elektroniskā sistēma tuvākajās nedēļās tiks ieviesta.

Tā būs ērtāka, bet joprojām policija pārbaudīs pašizolācijā esošos vai nu telefoniski sazinoties, vai apciemojot cilvēkus dzīvesvietās.

Krapsis skaidro: “Šī sistēma sāks darboties no 12. oktobra, nu plānots. Cerēsim, ka tā arī būs. Cilvēkiem būs pienākums reģistrēties, jo tiks arī veikti grozījumi gan Covid-19 pārvaldības likumā, gan Ministru kabineta noteikumos Nr. 360, par to, ka jebkurai personai, kura ieceļo Latvijā, ir pienākums iesniegt šo informāciju, aizpildot anketu. Protams, ja persona nebūs aizpildījusi šo anketu, tad skaidrs, ka būs paredzēts arī naudas sods.”

Aptuveni viena trešdaļa Covid-19 inficēto personu ir ieceļojuši vai atgriezušies Latvijā no ārvalstīm. Par to, cik efektīva un lietderīga ir informēšana ar īsziņu starpniecību, izvērtēt varēs pēc pāris mēnešiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti