Panorāma

Nepilnības projektā neapturēšot Skanstes tramvaja izbūvi

Panorāma

Lifti pie tiltiem un tuneļos pārvietošanos neatvieglo

Braukšana ar ārvalstīs reģistrētām mašīnām maksās dārgāk

Policija negrasās stingri kontrolēt ārvalstīs reģistrētu auto īpašniekus

Lai arī līdz ar nākamo gadu iedzīvotājiem par braukšanu Latvijā ar ārvalstīs reģistrētām mašīnām būs jāmaksā nodoklis un par jaunās kārtības neievērošanu draudēs bargi sodi, policija nesola stingras kontroles.

Daudzi Latvijas iedzīvotāji transportlīdzekļus ārvalstīs reģistrē, lai būtu jāmaksā mazāki nodokļi.

Šobrīd gandrīz trīs mēnešus ar šādiem transportlīdzekļiem var braukt Latvijā, nemaksājot ne centa. Satiksmes ministrijā (SM) uzskata, ka esošā kārtība nav pietiekoši stingra.

Ministrijas Autotransporta departamenta direktors Tālivaldis Vectirāns stāsta, ka jaunā kārtībā ne tikai neļaus optimizēt nodokļus, pērkot dārgas mašīnas, bet arī atrisinās sadzīves situācijas, kad Latvijā strādājoši cilvēki ir precējušies ar Lietuvas vai Igaunijas pilsoņiem, dzīvo kaimiņvalstī, bet bieži darba dēļ dodas uz Latviju.

Uz Latvijas pilsoņiem, kuriem ir šādas sadzīviskas problēmas, jaunā kārtība neattieksies. Tāpat tā neattieksies uz ārvalstu pavalstniekiem, kuri ceļo cauri Latvijai.

Tomēr Latvijas valsts piederīgajiem, kuri pastāvīgi dzīvo un strādā Latvijā, par šādu mašīnu izmantošanu dienā būs jāmaksā 10 eiro, 250 eiro mēnesī vai 1000 eiro gadā.

Jaunā kārtība paredz, ka nodeva būs jāmaksā ne tikai tiem Latvijas pilsoņiem, kuri brauc ar citās ES valstīs reģistrētām mašīnām, bet arī tiem ārzemniekiem, kas Latvijā iegādājušies nekustamos īpašumus un saņēmuši uzturēšanās atļaujas Latvijā – piemēram, Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem.

No šiem maksājumiem nākamgad budžetā plānots iekasēt aptuveni sešus miljonus eiro. Maksājumu sistēmu apkalpos Ceļu Satiksmes drošības direkcijai (CSDD). "Šinī procesā CSDD ir tehniskais darbs – platforma, kur to var samaksāt. Tā ir sagatavota un būs publiskajā lapā, lai visi, kas ir Latvijas rezidenti šo samaksu varētu veikt," sacīja Aizpors.

Kontrole pār likuma prasību ievērošanu uzticēta Valsts policijai.

Īpaši reidi gan nav plānoti. Nodokļu nomaksu pārbaudīs vien tad, ja autovadītājs būs pārkāpis ceļu satiksmes noteikumus.

"Tā nav prioritāte, kā jau minēju, nodokļu neesamība neietekmē satiksmes drošību. Protams likumi ir jāievēro. Mērķis, lai vadītāji apzinātos - ja nav nomaksāts nodoklis, tad ir atbildība. Protams, ja policija to konstatēs, sodu piemēros. Zinot, kāda ir atbildība, es pieļauju, ka daļa autovadītāju izdarīs secinājumus un pieņems lēmumu – maksāt nodokli, vai reģistrēt mašīnu Latvijā," vērtē Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Ja ārvalstīs reģistrētas auto īpašnieks nebūs nomaksājuši nodokli, viņiem draudēs sods no 140 līdz 400 eiro.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti