Panorāma

Prezidents apmeklē zemessardzes mācības Latgalē

Panorāma

Panorāma

No Stradiņa slimnīcas evakuē cilvēkus

Policija: Maldinošas informācijas sniedzēji par drošības riskiem tiek noskaidroti un sodīti

Policija agrāk vai vēlāk absolūti lielāko daļu tādu cilvēku, kas sniedz maldinošu informāciju par drošības riskiem, noskaidro un sauc pie atbildības, Latvijas Televīzijas raidījumam "Panorāma" sacīja Valsts policijas pārstāve Sigita Pildava.

Pēc informācijas par iespējamiem drošības riskiem šo pēcpusdien no vairākiem Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas korpusiem  evakuēti pacienti un darbinieki. Kopumā evakuēti vairāk nekā 200 pacienti un darbinieki. Pacienti, kuru veselības stāvoklis to ļāva, izrakstīti un palaisti mājās, bet tie, kuriem nepieciešams turpināt ārstēšanos, saskaņā ar Stradiņa slimnīcas plānu krīzes gadījumiem, pārvietoti uz Rīgas  Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu un Jūrmalas slimnīcu. Slimnīcas apkārtnes ielās ierobežota satiksme. Notikuma vietā strādā Valsts policijas un citu operatīvo dienestu eksperti.

“Policija kopā ar mediķiem ir veikusi evakuāciju. Šobrīd pārbaudām telpas, jo saņemta informācija par iespējamiem drošības riskiem, kas, protams, tādās situācijās vienmēr tiek uztverta ļoti nopietni, un veikta evakuācija, lai pārbaudītu objektu, lai būtu skaidrs, vai droši atrasties tajā. Jo drošība vienmēr ir pirmajā vietā!” tā Pildava.

Policija arī atgādina – ja izrādīsies, ka apzināti sniegta maldinoša informācija, tad vainīgajam draud kriminālatbildība. "Jebkuram, kurš grasās šādi jokot, ir jāapzinās, kādas tam ir sekas. Sekas var būt ļoti, ļoti nopietnas. It sevišķi, ja mēs runājam par slimnīcas evakuāciju," norādīja Pildava.

Krimināllikums par nepatiesu ziņu sniegšanu par drošības riskiem paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Pēc Latvijas tiesu datu bāzes pēdējā gada laikā par šādiem pārkāpumiem sodītas septiņas personas. Bargākais sods – brīvības atņemšana uz vienu gadu un diviem mēnešiem – noteikts kādam vīrietim, kurš pērn vairākkārt nepatiesi ziņojis par spridzekļiem veikalā “Galerija Centrs”, Rīgas autoostā un starptautiskajā lidostā “Rīga”. Viņam nāksies arī kompensēt operatīvajiem dienestiem un uzņēmumiem nodarītos zaudējumus aptuveni 4000 eiro apmērā.

Pievakarē Stradiņa slimnīca informēja, ka aktīvā evakuācija ir beigusies, visi lielākie slimnīcas korpusi - A korpuss, 15. korpuss, 32. korpuss, 7., 9., 21., 22., 23., 24., 25. korpuss - ir pārbaudīti un atzīti par drošiem, taču plānveida un neatliekamā pacientu uzņemšana tiks atsākta tikai pēc Valsts policijas sniegtās informācijas un Slimnīcas operatīvās vadības grupas lēmuma par ārkārtas stāvokļa atcelšanu. Lielākā daļa slimnīcas teritorijas ir pārbaudīta, pārējā teritorijā pārbaudes turpinās. Situācija tiek kontrolēta, norāda slimnīca.

Slimnīcā ierīkots uzziņu tālrunis: 67069280. Zvanot uz šo tālruni līdz plkst. 22.00, piederīgie var noskaidrot, vai pacients turpina ārstēšanos Stradiņa slimnīcā vai pārvests uz citu ārstniecības iestādi.

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti