Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Vidzemē gatavojas lielo vakcinācijas centru darbam

Dienas ziņas

Pēc atvēršanas Vācijā daļu skolu atkal slēdz

Sāk resorisko pārbaudi par brīvdabas treniņu

Policija Liepājā sākusi pārbaudi par brīvdabas sporta treniņu rīkošanu Covid-19 pandēmijas apstākļos

Lai aicinātu sabiedrību būt fiziski aktīviem Covid-19 pandēmijas apstākļos un arī lai vērstu valdības uzmanību uz ieviestajiem ierobežojumiem sporta jomā, vairākas Liepājas sporta organizācijas aizvadītajā nedēļas nogalē rīkoja treniņu brīvā dabā Jūrmalas parkā. Lielākoties epidemioloģiskās drošības pasākumi tika ievēroti, bet Valsts policija (VP) sākusi resorisko pārbaudi, lai pārliecinātos, vai šis pasākums ir bijis publisks. Un publiskus pasākumus organizēt Covid-19 laikā nav atļauts. 

ĪSUMĀ:

  • Sporta treniņi Liepājā tika rīkoti, atbalstot Latvijas Sporta federāciju padomes iniciatīvu izstrādāt nozarei atbalsta mehānismus Covid-19 laikā.
  • Sākumā bija plānots, ka ieradīsies 16 treneri, katrs kopā ar 10 sportistiem, bet pasākuma dienā bija vērojamas tikai 5 līdz 6 grupas. 
  • Pirms plānotā brīvdabas treniņa tā organizatori esot piezvanījuši Valsts policijai, lai aicinātu likumsargus uz sadarbību epidemioloģisko prasību ievērošanā. 
  • Policijā sākta resoriskā pārbaude, lai noskaidrotu, vai pasākums bijis publisks vai nē. Publiski pasākumi šobrīd ir aizliegti.

Brīvdabas sporta treniņš Liepājā aizvadītās nedēļas nogalē tika rīkots, atbalstot līdzīgu pasākumu tajā pašā dienā Rīgā, kur sportisti atsaucās Latvijas Sporta federāciju padomes izplatītajam ziņojumam. Tajā 90 sporta federācijas norādīja, ka jāizstrādā nozarei atbilstoši un piemēroti atbalsta mehānismi, kā arī jāļauj cilvēkiem sportot, nodrošinot epidemioloģisko noteikumu ievērošanu. 

Līdzīgas domas bija arī Liepājas parkā sportojošajiem cilvēkiem. Ja sākumā bija plānots, ka ieradīsies 16 treneri, katrs kopā ar 10 sportistiem, pasākuma dienā bija vērojamas tikai 5 līdz 6 grupas. 

Sporta kluba “Seeburg Boxing Club” treneris Ingus Zvīnbergs norādīja: “Paskatāmies, cik te ir kvadrātmetri, 40 kvadrātmetri, man zāle ir trīs reizes lielāka, grupā pa 10 cilvēkiem es varu uzņemt mierīgi, pat 20. Bet 10 būtu ideāli, ja ļautu.’’

Savukārt sporta kluba ‘’Energy Duck’’ dibinātāja Agnese Frišfelde par ierobežojumiem sporta jomā sacīja: “Mums nav darba, mēs nevaram strādāt, ko citu var darīt. Protams, arī šodien sagatavot programmu ārā, puse cilvēku nāks, puse nenāks šādā laikā. Iekšā ir drošāk, veselībai labāk, tu viņus vari pieskatīt, ārpusē ir, kā ir.”

Pirms plānotā brīvdabas treniņa tā organizatori esot piezvanījuši VP, lai aicinātu likumsargus uz sadarbību epidemioloģisko prasību ievērošanā. 

Likums paredz, ka sporta treniņos ārpus telpām vienā treniņa grupā nedrīkst vienlaikus pulcēties vairāk kā 10 personas, un, ja to pieļauj sporta norises vietas platība, vienlaikus var norisināties vairāku grupu darbs. 

“Es pateicu, mums būs pasākums, labprāt redzētu jūs, lai palīdzētu mums organizēt, lai pateiktu, kā labāk organizēt un izvietot grupas, kādus ierobežojumus,” stāstīja treniņu organizators un Liepājas domes deputāts Pāvels Sereda (“Saskaņa”).

VP pārstāvis Gints Ešenvalds skaidroja: “No policijas puses viens aizrādījums bija par distancēšanās neievērošanu, ko, protams, arī ņēma vērā. Nebija vairāk par 10 cilvēkiem grupā, bet ir jautājumi par to, ka uz šādu pasākumu publiski tiek aicināti cilvēki, kas nav pieļaujams.”

Tāpēc VP sākta resoriskā pārbaude, lai noskaidrotu, vai pasākums bijis publisks vai ne. 

Tas darīts, atsaucoties uz aizvadītājā nedēļā sociālajos tīklos izplatīto ziņojumu par aicinājumu novadīt grupas treniņus kopīgā gaisotnē Liepājā, ievērojot visus valstī noteiktos ierobežojumus. 

“Ja, piemēram, es sarunāju ar saviem cilvēkiem – iesim paskriet, bet, ja es to daru publiski, piemēram, izziņojot, sakot, nākat, kas vēlas, sportosim, tad tas pārvēršas par publisku pasākumu,” atzīmēja Ešenvalds. 

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā 2020. gada pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība novembrī atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, bet, tā kā saslimstība ar Covid-19 nemazinās, ārkārtējā situācija ir pagarināta līdz 6. aprīlim, ieskaitot arī Lieldienu brīvdienas.

Saskaņā ar valdības atbalstīto luksofora principu par ierobežojumu mīkstināšanu varētu spriest, ja saslimstības rādītāji samazinātos līdz vidēji 200 gadījumiem uz 100 000 cilvēku 14 dienu laikā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt