Policija lems, vai rosināt apsūdzēt 2 slimnīcas «Ainaži» darbiniekus par vardarbību pret bērniem

Valsts policija (VP) pēc pierādījumu izvērtēšanas lems, vai rosināt prokuratūrai uzrādīt apsūdzību diviem bērnu psihoneiroloģiskās slimnīcas "Ainaži" darbiniekiem par iespējamu vardarbību pret bērniem, noskaidroja aģentūra LETA.

VP Vidzemes reģiona pārvaldes pārstāve Zane Vaskāne aģentūrai LETA pastāstīja, ka Vidzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja lietvedībā atrodas 2018.gada februārī sākts kriminālprocess par iespējamu cietsirdīgu un vardarbīgu apiešanos ar nepilngadīgajiem, kas ievietoti minētajā slimnīcā.

Kriminālprocesā patlaban ir saņemti eksperta atzinumi no "Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra", kurā bija nozīmētas ambulatorās kompleksās tiesu psihiatriskās un psiholoģiskās ekspertīzes personām, kas kriminālprocesā atzītas par cietušām. Tāpat veiktas liecinieku pratināšanas, lai noskaidrotu lietas apstākļus un apzinātu visas cietušās personas.

Kriminālprocesā patlaban cietušā statusā figurē deviņas personas. 

Izvērtējot pierādījumu kopumu, tiks lemts jautājums par kriminālvajāšanas ierosināšanu pret diviem slimnīcas darbiniekiem. Vienam no darbiniekiem patlaban ir piemērots statuss - persona, pret kuru sākts kriminālprocess. Otrs darbinieks ir liecinieka statusā, taču pēc pierādījumu kopuma savākšanas šai personai tiks mainīts statuss uz persona, pret kuru sākts kriminālprocess, skaidroja Vaskāne.

Tāpat policijā norādīja, ka no Veselības inspekcijas vēl nav saņemti 23 atzinumi attiecībā uz to, vai ir konstatēti medicīniskās aprūpes pārkāpumi un vai tā veikta atbilstoši Ārstniecības likuma prasībām.

KONTEKSTS: 

Tiesībsargs un Veselības inspekcija konstatējuši dažādus pārkāpumus bērnu psihoneiroloģiskajā slimnīcā "Ainaži". Pārkāpumi saistīti arī ar ārstniecības personāla, iespējams, neatbilstošu rīcību saistībā ar pacientu piesiešanu pie gultas. 

Pret slimnīcu sākti divi kriminālprocesi. Viens no tiem Limbažu iecirknī, otru Vidzemes reģiona pārvaldes speciālisti izmeklē sadarbībā ar Rīgu. Zināms, ka tiek izmeklēta cietsirdība un vardarbība pret nepilngadīgajiem, kas cietuši no personām, no kurām cietušie bijuši materiāli vai kā citādi atkarīgi. Figurē arī seksuālā vardarbība. To Limbažu iecirknis nodevis prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Otrā, apjomīgākā procesā, Valmiera sadarbojas ar Rīgu. Lietā par cietušiem ir atzīti astoņi cilvēki.

Zināms, ka izmeklēšanā uzklausīti vairāk nekā simt liecinieki. Tikmēr tiesībsargs cēla trauksmi, ka slimnīcā pabijušo bērnu likumiskie pārstāvji nelūdz izmeklēšanā atzīt bērnus par cietušajiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti