Policija Latvijā aiztur divus rumāņus par zādzībām Somijā

Sestdien Iecavas pusē policija aizturēja divus starptautiskā meklēšanā izsludinātus Rumānijas pilsoņus par iespējamām Somijā veiktām motorlaivu dzinēju zādzībām. Aptuvenais zaudējums tiek lēsts 70 000 eiro apmērā, informēja Valsts policijas (VP) pārstāve Lita Juberte.

Policija iepriekš bija saņēmusi informāciju no Somijas, ka Latvijas teritorijā, iespējams, atrodas divi Rumānijas pilsoņi, kuru transportlīdzekļos varētu atrasties Somijā no laivu veikaliem pagājušajā nedēļā nozagti motorlaivu dzinēji un citas mantas. Somijas policija uz aizdomu pamata par laivu veikalu apzagšanu informēja citas Šengenas zonas dalībvalstis. Līdztekus informācija par nozagtajiem laivu dzinējiem tika ievietota arī Šengenas informācijas sistēmā – starptautiskā personu un objektu meklēšanas sistēmā, kuru savā darbā izmanto tiesībsargājošās iestādes visā Šengenas zonā.

Aizvadītās sestdienas pēcpusdienā ap pulksten 16:40, realizējot operatīvo informāciju, ceļu policija Iecavas pusē apturēja divas automašīnas, kuras vadīja Rumānijas pilsoņi. Vienā no tām tika konstatētas meklēšanā izsludinātās mantas - automašīnā „Ford Transit" atradās dažādi motorlaivu dzinēji, datortehnika un citas lietas. Policija konstatēja, ka par kādu no dzinējiem Šengenas informācijas sistēmā atrodas Somijas policijas iekļautais brīdinājums. Tas nepārprotami liecināja, ka visa transportlīdzekļos esošā krava ir noziedzīgas izcelsmes. Ņemot vērā minēto, policijai radās pamatotas aizdomas, ka Rumānijas pilsoņu darbības Latvijas teritorijā ir kvalificējamas kā noziedzīgas. Abas personas - 1971. un 1987. gadā dzimušie Rumānijas pilsoņi – tika aizturēti un saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess.

Pēc personu identitātes apstiprināšanas un konstatēto priekšmetu apzināšanas Somijas kompetentās iestādes nekavējoties abām personām piemēroja Eiropas apcietinājuma lēmumus. Tie tika nosūtīti Ģenerālprokuratūrai ar lūgumu aizturētās personas apcietināt izdošanas nolūkos Somijas varas iestādēm. Tāpat lūgts nodot arī visus priekšmetus, kas tika izņemti minēto personu aizturēšanas brīdī. Tālākos jautājumus saistībā ar izdošanas iespējamību izvērtēs un lems Ģenerālprokuratūra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti