Rīta Panorāma

Drošība uz ceļa: Braukšanas eksāmens Covid-19 laikā

Rīta Panorāma

Vingrojumi veselības stiprināšanai – mugura un spranda.

Telefonintervija ar Andreju Grišinu

Policija: Krasi nepieaug pārkāpumu skaits saistībā ar ārkārtējās situācijas ierobežojumiem

Ar ārkārtējās situācijas ierobežojumu neievērošanu saistīto pārkāpumu skaits krasi nepieaug. Lielākoties pārkāpumi saistīti ar pulcēšanās aizliegumu, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pastāstīja Valsts policijas priekšnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Grišins.

Kopumā par ārkārtējās situācijas ierobežojumu neievērošanu Valsts policija noformējusi 1300 pārkāpumu protokolus.

No tie 93% fiksēti pārkāpumi par pulcēšanās aizliegumu un divu metru distances neievērošanu. “Cilvēki pulcējas, organizē privātus izklaides pasākumus savās dzīvesvietās. Mēs arī to fiksējam un cilvēkus sodām,” pastāstīja Grišins.

Ja pārkāpēji ir saprotoši un novērš pārkāpumu, tad policija piemēro 50 eiro sodu. Tiesa, atsevišķos gadījumos neiztiek bez daudz bargākiem sodiem.

Savukārt 7% gadījumu piemēroti sodi par pašizolācijas neievērošanu. Tāpat 11 administratīvās lietas policija nosūtījusi Veselības inspekcijai galīgā lēmuma pieņemšanai par cilvēkiem, kuri nav ievērojuši karantīnu.

Arī policijas darbiniekus skārusi Covid-19 infekcija – saslimuši pieci policijā nodarbinātie. Ar darba pienākumu pildīšanu saslimšana ir tikai vienam darbiniekam, kurš bijis komandējumā.

Kopumā pašlaik 46 Valsts policijas darbinieki atrodas pašizolācijā.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Vīrusa izplatības ierobežošanai 12. martā nolemts Latvijā izsludināt ārkārtējo situāciju, kuru 7. aprīlī pagarināja vēl par mēnesi – līdz 12. maijam. Ārkārtējās situācijas laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu, tostarp attiecībā uz pulcēšanos.

 

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti