Panorāma

Ukrainas dienvidos situācija saasinās

Panorāma

Saeima atzīst Krieviju par terorismu atbalstošu valsti

Valsts policija ķer "smagās kājas"

Policija ķer «smagās kājas» – atļautā ātruma pārsniedzējus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

"Smaga kāja izraisa nāvi! Nespied gāzi grīdā!" – ar šādu uzsaukumu un aicinājumu nu jau nedēļu turpinās Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) kampaņa. Vai šis vēstījums sasniedzis autovadītājus un pārkāpumu skaits samazinās? Lai to noskaidrotu, Latvijas Televīzija (LTV) devās reidā kopā ar ceļu policistiem.

Pirmo pārkāpēju netrafarētā ekipāža pieķer uz Liepājas šosejas – tikai dažu kilometru attālumā no vietas, kur jūlija sākumā notika traģiskā autoavārija.

"Par attiecīgo pārkāpumu jums ir paredzēts 40 eiro naudas sods. Tā kā jums pārkāpumi gada laikā nav bijuši , tad jums ir piemērots nosacīts atbrīvojums no soda samaksas. Tas ir uz pusi, bet ar nosacījumu, ka jāsamaksā 15 dienu laikā," atļauto braukšanas ātrumu pārkāpušajam šoferim skaidro policists. 

Pēc brīža vēl viens steidzīgais autovadītājs uz Jūrmalas šosejas aiztraucas ar gandrīz 130 kilometriem stundā (km/h) vietā, kur maksimālais atļautais ir tikai 90 km/h. 

Ceļu policijas ātruma pārkāpēju reids
Ceļu policijas ātruma pārkāpēju reids

LTV: "Gadās tā bieži pārsniegt, vai kaut kur steidzies?".

Autovadītājs Arturs: "Baigi nē, no rītiem steidzos."

LTV: "Uz darbu?"

Autovadītājs Arturs: "Jā. Aizvedām mašīnu uz remontu un tagad uz darbu."

LTV: "Ar visu bērniņu vēl līdzi?"

Autovadītājs Arturs: "Nu jā, mums jāsteidzas".

Par kampaņu "Smagā kāja" Arturs nav dzirdējis. Viņaprāt, policijai būtu jāpievērš lielāka uzmanība ne tikai ātruma pārsniedzējiem, bet arī pārāk lēni braucošajiem, kas kavē satiksmi un provocē citus uz apdzīšanu. 

"Es uzskatu, ka "smagās kājas" rodas, kad pa trešajām joslām brauc daudz lēnākas mašīnas un neiekļaujas plūsmā. Tad sākās apdzīšanas un joslu mainīšanas, un vēl kaut kas. Ja visi brauktu smuki pa joslām un neaizņemtu trešās joslas, tad daudz mazāk būtu "smago kāju"," spriež autovadītājs.

Kopumā šā gada pirmajos septiņos mēnešos valsts policija fiksējusi vairāk nekā 37 tūkstošus ātruma pārsniegšanas gadījumu. Šajā skaitā nav iekļautu fotoradaru fiksētie pārkāpumi. Taču policisti ikdienas darbā novērojuši, ka vismaz skriešanas ziņā autovadītāji kļuvuši prātīgāki.

"Braukšanas ātruma pārkāpumi, vismaz pēc manas pieredzes, agrāk bija daudz vairāk nekā tagad. Ir gan palielināti sodi, gan kopumā autovadītāju kultūra uzlabojas pamazām. Bet pārkāpumi tāpat ir, negadījumi notiek, un visiem jābūt uzmanīgiem," saka Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes inspektors Artūrs Apinis.

Toties pieaug tāda veida pārkāpumi kā viedierīču lietošana pie stūres un agresīva braukšana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti