Dienas ziņas

Talsu novadā apvienosies četri strīdīgi novadi

Dienas ziņas

Latvijā bezdarba līmenis saglabājas stabils

Policija: kapu vandaļi nereti ir jaunieši

Policija: Kapu vandaļi nereti ir jaunieši

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Kapu apgānīšanas gadījumi mazās kopienās notiek diezgan bieži. Nereti vainīgie izrādās vietējie jaunieši, tā norādījuši policijas darbinieki. Latgalē par kapu apgānīšanu iepriekšējos divos gados vien sākti 15 procesi, no kuriem viens – šonedēļ Bekšu kapsētā Rēzeknes novadā.

Valsts Policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldē informēja, ka par 33 apgānītajām kapu kopām Bekšu kapsētā Rēzeknes novadā sākts kriminālprocess. 

Par kapu apgānīšanu Latgalē vien 2020. gadā VP sākusi deviņus procesus, bet 2019. gadā piecus. No tiem smagākais uzsākts par teju 50 kapu kopu nopostīšanu Daugavpils novada Lasenbergas kapsētā. Tā nodota prokuratūrai, bet prokuratūrā informēja, ka lieta vēl nav iztiesāta. Aizdomās joprojām tiek turētas trīs personas, no kurām divas ir nepilngadīgas.

VP pārstāve Lāsma Kursīte norādīja: “Varu apstiprināt, ka daudzos gadījumos, kad konstatēta kapu apgānīšana, tajos ir iesaistīti jaunieši.”

Pusaudžu psihoterapeits Nils Sakss Konstantinovs skaidroja: “Ja jaunietis nonāk līdz šādai uzvedības formai, tas nozīmē, ka viņam visticamāk nav bijuši nodrošināti atbilstoši augšanas apstākļi. Parasti tie ir jaunieši, kas saistīti ar sociālā riska ģimenēm. Tas nozīmē, ka viņi ir piedzīvojuši dažādas psihotraumas, ka viņi nav saņēmuši pareizo atbalstu, kad viņi bija mazi.”

Psihologs atzina, ka konkrēta, viena risinājuma šim nemaz nav.

“Protams, šiem jauniešiem ir arī jāsaņem sods, bet reizē ļoti svarīgi ir viņus ne tikai sodīt, bet mums ir svarīgi viņiem palīdzēt. Viņiem ir nepieciešama terapeitiska ārstēšana, atbalsts, visticamāk,” pauda  psihoterapeits.

Darbs ar šāda veida jauniešiem prasa specifiskas prasmes, kuras ne katram psihologam vai sociālajam darbiniekam piemīt, atzīmēja Sakss Konstantinovs. 

Citu valstu pieredze liecina, ka šādiem jauniešiem var palīdzēt terapeitiskās kopienās. Taču Latvijā vismaz šobrīd tādu nav.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti