Rīta Panorāma

Krīzes nepievarēs – Dailes teātris tic!

Rīta Panorāma

Skype intervija ar Līgu Kozlovsku

Telefonintervija ar Andreju Grišinu

Policijā jau teju 300 administratīvās lietas par ārkārtējās situācijas ierobežojumu neievērošanu (precizēts)

Valsts policijā sāktas jau teju 300 administratīvās lietvedības un aptuveni 100 resoriskās pārbaudes par ārkārtējās situācijas ierobežojumu neievērošanu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" pastāstīja Valsts policijas priekšnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Grišins.

Precizējums

Virsrakstā un ziņā Valsts policija precizē sākto administratīvo lietu skaitu.

Policija no ārkārtējās situācijas izsludināšanas līdz 26. martam veikusi 4913 pārbaudes. Grišins atzina, ka ne visi cilvēki ievēro noteikto pašizolāciju, ja viņiem konstatēts Covid-19 vai viņi ir kontaktpersonas, kuras varētu būt inficētas. Tādējādi šie cilvēki apdraud visu sabiedrību.

Administratīvais pārkāpums cilvēkiem ir līdz 350 eiro sods. Bet, ja cilvēks būs kādu inficējis ar slimību, pārkāpjot karantīnu, tad tiks sākta krimināllieta, kur vainīgajam var piespriest astoņus gadus cietumā.

Atbildot uz jautājumu par to, cik cilvēku ir pašizolācijā, kuri kontaktējušies ar deputātu Artusu Kaimiņu, Grišins teica: "Es nedramatizētu to situāciju, jo, iespējams pirmatnējā informācija ne visai atbilst patiesībai. Es atturēšos pašlaik no komentāriem, bet mēs veicam resorisko pārbaudi."

Grišins arī pastāstīja, ka policijas darbs sakārtots tā, lai pēc iespējas vairāk likumsargu varētu būt ielās un veikt pārbaudes. Policistiem pašlaik pietiek arī aizsardzības līdzekļu, lai izvairītos no inficēšanās ar Covid-19.

Policija arī brīdina par viltus zvaniem ar piedāvājumiem iegādāties zāles pret Covid-19. Policija cīnās ar citiem kibernoziegumiem un aicina būt atbildīgiem.

KONTEKSTS:

Pasaulē izplatoties jaunajam Covid-19 vīrusam, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.  Daudzās pasaules valstīs ieviesti stingri ierobežojumi - atcelti masu pasākumi, slēgtas robežas, skolas un citas iestādes.

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, tostarp mācībām skolās jānotiek attālināti un arī atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi un lidojumi.

21. martā par saslimšanu ar Covid-19 paziņoja Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš. Tāpēc sākta plaša izmeklēšana: pārbaudīti visi parlamentārieši, kā arī Saeimas darbinieki un arī valdības pārstāvji. Premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") atzīts par kontaktpersonu un atrodas pašizolācijā. Valdības darbs turpinās attālināti. 

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti