Policija jau piektdien sāks pastiprināti uzraudzīt satiksmi

Līgo un Jāņi šogad solās silti un bez lietus. Lai tie aizritētu mierīgi, glābšanas dienesti un likumsargi aicina atcerēties par elementāriem drošības pasākumiem. Piemēram, nesēsties pie stūres reibumā un vispār atturēties no pārmērīgas grādīgo dzērienu lietošanas. Policija jau piektdien, 21. jūnijā, sāks pastiprināti uzraudzīt satiksmi.

Aicina svētkus svinēt ar mēru un atcerēties par drošībuZane Mače
  Labs laiks un svētki bieži vien nav laba kombinācija, saka policija un glābšanas dienesti. Parasti tad pieaug dažādu negadījumu skaits. Tāpēc dienesti pirms garajām Jāņu un Līgo brīvdienām aicina atcerēties par elementāriem drošības pasākumiem.

   

  Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) visbiežāk svētku laikā dodas dzēst ugunsgrēkus un glābt cilvēkus, kuri nonākuši nelaimē uz ūdens. Dienesta priekšnieka vietnieks pulkvežleitnants Mārtiņš Baltmanis atgādina, ka pagājušajā gadā Līgo svētku laikā ugunsgrēkos gāja bojā divi cilvēki. Bet vēl pirms gada divi jaunieši noslīka, cenšoties pārpeldēt ezeru.

  "Ko mēs aicinātu no savas puses – pieskatīt radiniekus, vēl jo vairāk bērnus pieskatīt, neizlaist viņus no sava redzesloka. Palīdzēt viens otram, atturēt no lekšanas pāri ugunskuriem.

  Atcerēties to, ka alkohola lietošana un peldēšana nav savietojamas lietas," saka VUGD pārstāvis.

  Arī policijas rīcībā esošā statistika nav iepriecinoša. Negadījumu ar bojāgājušajiem joprojām ir daudz.

  "Labs ceļš nebūt nenozīmē, ka mēs uz ceļa varam pilnībā droši justies. Bieži vien cilvēki pārvērtē savas spējas tieši šādos labos laika apstākļos. Tāpēc braucam prātīgi, neskrienam, izbraucam laicīgi uz savām svinību vietām," saka Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

  Policija jau piektdien, 21.  jūnijā, sāks pastiprināti uzraudzīt satiksmi. Tāpēc Krapsis aicina nesēsties pie stūres reibumā un to izgulēt. Pretējā gadījumā var zaudēt ne tikai autovadītāja apliecību, bet arī dzīvību.

  Policists atgādina 2000. gada asiņainos Jāņus, kad triju dienu laikā uz ceļiem dzīvību zaudēja 26 cilvēki.

  Ja tomēr nelaime notikusi, nekavējoties ir jāzvana uz 112.

  Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Liene Cipule saka - bieži Jāņi un Līgo tiek svinēti ārpus mājas, tāpēc ir precīzi jāzina sava atrašanās vieta.

  "Uz neatliekamās palīdzības dienestu var zvanīt arī caur aplikāciju "E-veselības punkts", kurā var redzēt GPS koordinātes zvanīšanas brīdī," norāda Cipule.

  Viņa aicina arī atkārtot pirmās palīdzības sniegšanas principus.

  Ja cilvēks ir guvis traumu, kas nav dzīvībai bīstama, piemēram, izmežģījis potīti, tad ir laiks gaidīt mediķus. Bet ir situācijas, kurās laiks spēlē lielu lomu, un svētkos, īpaši uz attālākiem reģioniem, mediķi piecu minūšu laikā var nepaspēt ierasties.

  "Un tā ir sirdsdarbības, elpošanas apstāšanās un aizrīšanās ar ēdienu. Šašliks visbiežāk ir tas, ar ko Jāņiem aizrijas. Tie ir tie brīži , kad ir ļoti svarīga rīcība uz vietas. Kamēr mēs ieradīsimies, mēs arī ziņosim, teiksim pa telefonu, ko darīt.  Bet lūdzu visus iedzīvotājus pārskatīt šīs lietas, algoritmus, kā pareizi masēt sirdi," uzsver NMPD, norādot, ka pareiza rīcība var palīdzēt glābt dzīvību.

  Dienestu pārstāvji vēlreiz aicina nepārspīlēt ar alkohola lietošanu, jo tas bieži ir iemesls pārgalvībai un nelaimēm.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti