Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Ingu Vītolu

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Intervija ar Andri Locu

Policija: Jāņos uz ceļiem negadījumu un bojā gājušo mazāk nekā pērn

Šogad Jāņos uz ceļiem negadījumu un bojā gājušo ir mazāk kā pērn, intervijā LTV raidījumam „Rīta Panorāma” apstiprināja Valsts policijas Metodikas un analītiskās nodaļas priekšnieks Andris Locs.

Proti, laikā no 22.jūnija līdz 25.jūnijam, kad policija strādāja pastiprināti, aizturēti 70 šoferi, kas auto vadījuši dzērumā. Par vēl četriem ir aizdomas, ka tie braukuši narkotiku iespaidā. Taču tas ir mazāk nekā pagājušajā gadā. Arī bojāgājušo skaits mazāks nekā pērn – trīs. Vēl 70 cilvēki ir guvuši traumas.

Locs atzina, ka daļa no aizturētajiem pie stūres sēžas stiprā alkohola reibumā. Proti, 1,5 promiles. „Tās ir promiles, kurās cilvēki vairāk nedomā,” viņš sacīja. Ja cilvēks ir 0,5 promiļu reibumā, tad viņš vēl domā, ko dara, bet, ja vairāk – tad viss ir vienalga, paskaidroja Locs. Viņš norādīja, ka cēloņi šādai bezatbildībai ir dažādi: problēmas ģimenē, nevar atdot kredītus un tamlīdzīgi.

Savukārt par atļautā braukšanas ātruma pārkāpšanu kopumā sastādīti 1000 administratīvā pārkāpuma protokoli.

23. un 24.jūnijā policija fiksējusi 122 ceļu satiksmes negadījumus, kuros kopumā cietuši 38 cilvēki. Tomēr vistraģiskāk aizvadīta Jāņu diena, kad ceļu satiksmes negadījumos dzīvību zaudēja divi cilvēki, bet 21 guva traumas.

"Vismaz 1,5 promiļu liela alkohola koncentrācija izelpā fiksēta gandrīz pusē gadījumu, proti, 34 šoferiem. Tas liecina, ka šie šoferi apzināti sēdušies pie stūres stiprā alkohola reibumā, nedomājot ne par savu, ne apkārtējo satiksmes dalībnieku drošību," sacīja policija.

Likumsargi norāda, ka alkohola koncentrācija izelpā līdz 0,5 promilēm, kas ir likumā pieļaujamā norma, fiksēta 125 autovadītājiem, kas ir salīdzinoši mazāk kā pērn, kad līdz 0,5 promilēm pie transportlīdzekļa stūres bija sēdušies 224 šoferi. Lai gan šāda alkohola koncentrācija asinīs autovadītājiem ar attiecīgo stāžu ir pieļaujama, tā tomēr parāda atsevišķu autovadītāju attieksmi pret ceļu satiksmes noteikumiem un drošas satiksmes veidošanu.

Ziņots, ka mediķi aizvadītās svētku brīvdienas atzinuši par smagām un darba pilnām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti