Policija izjaukusi narkotirgoņu grupu; arestēts nekustamais īpašums un luksusa automašīnas, izņemti 10 kg zelta

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes likumsargi, sadarbībā ar citiem dienestiem, aizturējuši organizētu grupu septiņu cilvēku sastāvā, kas bija nodrošinājuši sevišķi bīstamas narkotiskās vielas - karfentanila apriti Latvijā un piegādi uz citām Baltijas valstīm. Policijas darbību rezultātā no aprites izņemti vairāk nekā desmit kilogrami narkotiskās vielas, atsavināti desmit kilogrami zeltlietu, ievērojams daudzums naudas, luksusa klases automašīna, kā arī arestēti 15 privātīpašumi - septiņas privātmājas ar zemi.

Policija informē, ka 4. aprīlī tika īstenota vērienīga aizturēšanas operācija, kuras laikā tika piesaistīta arī policijas pretterorisma vienība "Omega", citi Rīgas reģiona pārvaldes biroji, Speciālo uzdevumu bataljona, Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja un ceļu policijas amatpersonas. Operācijā iesaistījās arī Valsts Robežsardzes specvienības "SIGMA" darbinieki, Valsts ieņēmuma dienesta kinologi un Rīgas pašvaldības policija. Īsā laika posmā tika aizturētas visas septiņas aizdomās turētās personas – 1965., 1956., 1993., 1987. un 1993. gadā dzimuši vīrieši un 1971. un 2000. gadā dzimušas sievietes.

Divi vīrieši, kuri organizēja narkotisko vielu izplatīšanu, bija sodīti ievērojamu laiku iepriekš, taču par cita veida noziegumiem. Vēl divi vīrieši bija iepriekš sodīti saistībā ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti. Savukārt sieviete, kura bija organizējusi narkotiku izplatīšanu, iepriekš nebija sodīta. Policija norāda, ka personas narkotisko vielu realizācijai izmantoja konspirāciju, bija ļoti uzmanīgas un piesardzīgas.

Daļa no narkotikām tika izņemtas taksometrā, ar kuru bija pārvietojies 1993. gadā dzimušais vīrietis. Braucot no narkotiku uzglabāšanas vietas, viņš aizturēšanas laikā transportlīdzeklī bija nosviedis 211,677 gramus karfentanila, ko policija kratīšanas laikā konstatēja un atsavināja. Vēl vairāk narkotisko vielu tika konstatēts veicot kratīšanu 1965. gadā dzimuša vīrieša dzīvesvietā Stopiņu novadā. Kopumā šīs kratīšanas laikā tika izņemti apmēram septiņi kilogrami karfentanila un 250 gramu medikamenta dimidrola. Tika izņemta arī luksusa klases automašīna "Bentley Mulsanne" un motocikls "Honda VTX1800".

Savukārt, veicot kratīšanu 1971. gadā dzimušās aizturētās sievietes dzīvesvietā Babītes novadā, tika izņemti 1,795 kilogrami karfentanila un metadona sajaukuma. Sievietes atsavinātajā transportlīdzeklī "Mercedes-Benz" tika izņemti apmēram 500 grami karfentanila. Turpinot kratīšanas, pie visiem aizturētajiem policija kopumā izņēma apmēram desmit kilogramus zelta izstrādājumu, 59 846 eiro, 9 090 Lielbritānijas mārciņu, 72 ASV dolārus un 560 000 Baltkrievijas rubuļu. Šie ienākumi, visticamāk, iegūtu no narkotiku realizēšanas, pieļauj policija.

Policija ir noskaidrojusi, ka personas narkotikas tirgojušas gan Rīgā un Rīgas rajonā, gan Kurzemes reģionā, un pat piegādājuši uz citām Baltijas valstīm. 

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253.1 panta trešās daļas (par narkotisko vielu realizāciju, glabāšanu realizācijas nolūkā, ja tā izdarīta lielos apmēros un organizētas grupas sastāvā) un pēc Krimināllikuma 195. panta trešās daļas (par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu vai citas mantas legalizēšanu, ja tas izdarīts lielā apmērā). Pieciem aizturētajiem piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, savukārt pārējiem diviem –  ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi. Tāpat arestēti 15 īpašumi – septiņas privātmājas ar zemi, viens zemes īpašums, piecas luksusa klases automašīnas (divas automašīnas "Bentley", "Mercedes-Benz S" klases, "BMW 535", "BMW X6"), motocikls, automašīna un viens SIA. Arestētās mantas kopējā vērtība ir ap 1 360 000 eiro.

Policija norāda, ka karfentanils ir viens no spēcīgākajiem opioīdiem, un tā lietotāji sevišķi bieži mirst no pārdozēšanas. Viena vienība karfentanila ir 100 reižu spēcīgāka nekā tāda paša vienība fentanila, 5000 reižu spēcīgāka nekā heroīns un 10 000 reižu spēcīgāka nekā morfijs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti