Rīta Panorāma

Mūžībā devusies modes leģenda Pjērs Kardēns

Rīta Panorāma

Parakstīs «pēcbrexita» vienošanos

Telefonintervija ar Andri Locu

Policija iesaistīs visus nepieciešamos resursus, lai kontrolētu «brīvdienu mājsēdes» ievērošanu

Policija iesaistīs visus nepieciešamos resursus, lai stabilizētu situāciju un kontrolētu valstī noteiktās “brīvdienu mājsēdes” ievērošanu. To Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” norādīja Valsts policijas (VP) pārstāvis Andris Locs.

VP pārstāvis skaidroja, ka policija neplāno konkrētus reidus vai masveida kontroli, bet gan cer uz cilvēku sapratni un vēlmi ievērot valstī noteiktos drošības pasākumus. 

Policijai palīdzēs Zemessardze, taču nav vēl konkrēti zināms, kā iesaistīs šos resursus. Locs skaidroja, ka tiks iesaistīti visi resursi, lai stabilizētu situāciju valstī un lai kontrolētu, vai cilvēki ievēro noteikto “brīvdienu mājsēdi” jeb komandantstundu.

Savukārt Rīgas vicemērs Edvards Smiltēns (Nacionālā apvienība/Latvijas Reģionu apvienība) bilda, ka VP visas darbības saskaņo arī ar Rīgas pašvaldības policiju. Smiltēns pieņēma, ka būs vērojams lielāks skaits kārtības sargu pilsētas ielās. 

Tāpat vicemērs norādīja, ka līdz šim policija jau ir stingri kontrolējusi, lai pilsētā nenotiek pulcēšanās pasākumi, paužot, ka svarīgākais ir nodrošināt, lai cilvēki masveidā nepulcētos. 

Valdība trešdien Ministru kabineta sēdē vēl precizēs vairākus jautājumus saistībā ar jaunākajiem Covid-19 ierobežojumiem. Piemēram, Smiltēns pauda, ka pagaidām vēl nav zināms, vai komandantstundas laikā Rīgā ierobežos sabiedriskā transporta kustību. 

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, kuras laikā bija stingrāki ierobežojumi. Par spīti tam saslimstība ar Covid-19 turpināja pieaugt.

Valdība 1. decembrī lēma pagarināt ārkārtējo situāciju līdz 11. janvārim, bet 17. decembrī valdība apstiprināja papildu ierobežojumus rīkojumā Covid-19 izplatības mazināšanai, aicinot cilvēkus svētkos ievērot klusuma periodu. Tostarp noteikti papildu ierobežojumi tirdzniecībai. Ierobežoti arī klātienes pakalpojumi, kā arī par vienu nedēļu pagarināts skolēnu Ziemassvētku brīvlaiks.

Lai mazinātu Covid-19 izplatību Jaungadu svinību laikā, valdība 29. decembrī vienojās, ka jau no trešdienas, 30. decembra, brīvdienās Latvijā tiks ieviesta “brīvdienu mājsēde”. “Brīvdienu mājsēde” tiks ieviesta no 30. decembra līdz 4. janvāra rītam un no 8. janvāra vakara līdz 10. janvāra rītam. Tas nozīmē, ka no plkst. 22.00 līdz 5.00  būs jāuzturas tikai savā dzīvesvietā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti