Policija: Gājēji vēl aizvien kūtri lieto atstarotājus

Laikā, kad diennakts tumšais laiks ir garāks nekā gaišais, gājējiem, piedaloties satiksmē, ir jālieto atstarotājs gan apdzīvotās vietās, gan ārpus tām. Diemžēl pēdējo divu gadu statistika par protokolu skaitu neliecina, ka gājēji atstarotājus vai speciālus atstarojošus apģērbus lietotu apzinīgāk.

Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieka vietnieks Juris Jančevskis pastāstīja, ka šogad gājēji bez atstarojošiem elementiem jau saukti pie atbildības 4023 gadījumos, pērn – kopumā bija 4068 gadījumi.

“Tad redzam, ka tendence turpinās un skaits ļoti līdzīgs,” atzina Jančevskis.

Juris Jančevskis: Gājēji vēl aizvien kūtri lieto atstarotājusLinda Zalāne

Gājējiem par atstarotāju nelietošanu paredzēta administratīvā atbildība - brīdinājums vai naudas sods no 7 līdz 30 eiro apmērā.

Diennakts tumšajā laikā gājējiem, pārvietojoties pa ceļu vai pa nomali, jālieto gaismu atstarojošie elementi vai arī jāizmanto apģērbs, kurā ir iestrādāti šie elementi, jo faktiski šādos laika apstākļos no autovadītāji punkta ir ļoti grūti pamanīt gājēju, atgādināja Jančevskis. Atsevišķos gadījumos šāds gājējs vispār nav pamanāms.

Jančevskis atgādināja, ka vislabāk atstarotājus būtu izvietot uz rokas vai kājas, gājējam kustoties, atstarotājs ir labāk pamanāms, tas labāk strādā. Ja atstarotāju liek priekšā, no vienas puses tas vispār nestrādā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti