Sadaļas Sadaļas

Policija e-pastā sazināsies ar apjomīgas finanšu piramīdu krāpšanas iespējamajiem upuriem

Valsts policija (VP) ieguvusi apjomīgu informāciju par finanšu piramīdu krāpšanām, tādēļ, brīdinot iespējamos cietušos, tā izsūtīs viņiem informatīvu e-pasta ziņojumu, informēja VP. 

VP brīdina, ka šobrīd atkal aktīvi sāk uzdarboties krāpnieki, kas piedāvā ieguldīt naudu apšaubāmās virtuālās interneta platformās. VP sadarbojoties ar Eiropas Policijas biroju (“Eiropol”), ir apzinājusi iespējamos cietušos – apmēram 1500 interneta lietotājus un to e-pastus, uz kuriem nosūtīti krāpnieciskās ziņas. e-pasti. Policija uz apzinātajiem e-pastiem iespējamiem cietušajiem nosūtīs vēstuli, informējot par turpmāko rīcību. 

Valsts policija brīdina būt piesardzīgiem, saņemot telefona zvanus no nezināmām personām, kuras apgalvo, ka ir dažādu uzņēmumu “finanšu brokeri” vai “finanšu speciālisti”.

Policija izmeklēšanā konstatējusi, ka krāpnieki apgalvo, ka ir erudīti “finanšu speciālisti” un viņi piedāvā palīdzību visā investīciju ieguldīšanas procesā. Tāpat konstatēts, ka gadījumā, ja persona atsakās iesaistīties komunikācijā, krāpnieki kļūst uzstājīgi un pat rupji.

VP norādīja, ka pārsvarā krāpnieki runā krievu valodā. Mēģinot uzsākt komunikāciju latviešu valodā, viltus brokeri atzīst, ka nerunā latviski. Taču nedrīkst izslēgt arī iespēju, ka krāpnieki turpmāk var komunicēt citās valodās, norādīja policijā. 

Komunikācijā ar personām, kuras piekritušas iesaistīties investīciju ieguldīšanā apšaubāmās virtuālās platformās, “finanšu speciālisti” izmanto telefona numurus, kas reģistrēti dažādās valstīs, piemēram, Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Portugālē, Itālijā, Austrijā, Francijā, Beļģijā, Anglijā, Vācijā, Rumānijā, Nīderlandē un citās valstīs.

VP atzīmēja, ka iesākumā saziņa ar krāpniekiem notiek telefoniski, bet vēlāk potenciālajiem ieguldītājiem piekrītot piedāvājumam, komunikācija turpinās izmantojot tērzēšanas lietojumprogrammu "Skype".

Krāpnieki pārliecina cilvēkus uzsākt investīciju darbības, izmantojot dažādas Latvijā nereģistrētās virtuālas interneta platformas. Līdz šim fiksētās platformas un to nosaukumi satur šādus vārdus: "gfbroker"; "alegramarkets", "market-invest"; "maximarkets", "mmglobal", "everest", "everest-trade", "gmoption", "Capital Citadel FX"; "Citadel Forex", "Go Capital FX", "CT - Trade", "Delloy Trade", "Glenmore Investment", "Trade.Rock-Finance", "Rock Capital Market", "Fx-dealer", "24option", "Fxnobels", "Fxgtrade", "Stock trade market", "Markets-invest", "alphacapital" un citus. Taču periodiski paradās jaunas platformas ar jaunajiem nosaukumiem, atzīmēja VP.

Policijā noskaidrots, ka ar "finanšu speciālistu" palīdzību, uzticīgie iedzīvotāji savos datoros izveido norēķina kontus virtuālās interneta platformās un tiek uzsākta investīciju ieguldīšana.

Krāpnieki var lūgt arī ieinstalēt datoros programmatūras, kā, piemēram, “TeamViewer” “QuickSupport”, “AnyDesk” un citas, ar kuru palīdzību krāpnieki attālināti pieslēdzas cietušās personas datoram, veicot krāpnieciskas darbības ar cietušās personas kontiem un maksājumu līdzekļiem.

Personas, kuras piekritušas iesaistīties apšaubāmajās finanšu operācijās tiešsaistē un veikt dažādas finanšu darbības, vairākos maksājumos pārskaita dažādas naudas summas, kā ierasts vairākus desmitus tūkstošos eiro. Un turpinot komunikāciju ar "finanšu speciālistiem", pēc viņu ieteikumiem ieguldītāji turpina veikt dažādas finanšu darbības – pērkot un pārdodot dažādas akcijas, kā arī veic citas finanšu aktivitātes, kas kopumā rada iespaidu, ka personas no šīm darbībām iegūst peļņu. 

VP norāda - krāpnieku izveidotās virtuālās platformas ir veidotas tā, lai potenciālajam cietušajam rastos ilūzija par to, ka viņa ieguldījumi nes peļņu un viss notiek tieši tā, kā solīja “finanšu speciālisti”.

Cietušie nereti tiek pierunāti arī aizņemties maksimāli lielu summu ātro kredītu izsniegšanas kompānijās, aizbildinoties, ka tas ir nepieciešams, lai uzlabotu cietušo kredītreitingu un viņi varētu saņemt atpakaļ maksimāli iespējamo summu. Pēc kredītu saņemšanas, izsniegtā summa tiek novirzīta uz krāpnieku izvēlētajiem kontiem.

Patlaban VP veic pārbaudi par šāda veida gadījumiem. Ir pamatotas aizdomas, ka šādu naudas izkrāpšanas shēmu īsteno organizēta personu grupa no ārvalstīm, un noskaidrots, ka šādi noziegumi ir izdarīti ne tikai Latvijā, bet arī kaimiņvalstīs, informēja policijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt