Dienas ziņas

Jaunjelgava neiesaistās apvienotā novada attīstības plānu izstrādē

Dienas ziņas

Prokurori kritizē tiesas darbu Zolitūdes krimināllietā

Piecās dienās uz robežām pieķerti 1330 cilvēki bez "Covidpass.lv"

Policija: «Covidpass.lv» nelietošana ir iebraucēju ļaunprātīga nolaidība

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Kopš 7. decembra Latvijā par reģistrāciju informācijas sistēmā “Covidpass.lv” pārbaudes veiktas 6600 personām, no kurām 1330 ieceļojošie cilvēki nevarēja uzrādīt “Covidpass” reģistrāciju. To Valsts policija sauc par ļaunprātīgu nolaidību, jo par šo nepieciešamību runāts jau nedēļām ilgi. 

Valsts robežsardze pie Latvijas galvenajiem robežpunktiem kopš pirmdienas pastiprinātu kontroli veic 24 stundas diennaktī septiņas dienas nedēļā. Piemēram, pie Latvijas–Lietuvas robežas Rucavas novadā izveidota bāze, kur gan robežsargi, gan Zemessardzes pārstāvji aktīvi pārbauda ieceļojošos cilvēkus, lai pārliecinātos, vai viņi ir aizpildījuši “Covidpass.lv” anketu.

Šajā postenī veiktas pārbaudes 745 iedzīvotājiem, no kuriem aptuveni 20% tās nebija aizpildītas. 

Valsts robežsardzes pulkvežleitnants Guntars Spinga norādīja, ka arvien vairāki cilvēki reģistrējas: ''Ir jūtams ar katru dienu progress. Cilvēki aizvien ir sapratuši to, ka jāreģistrējas. Reģistrēto cilvēku skaits pieaug. Pirmās dienās 40–50% nebija reģistrējušies “Covidpass.lv”, šobrīd tas ir nokrities līdz 20%.”

Valsts policija (VP) ziņoja, ka jau no 26. novembra veic “Covidpass” pārbaudes pierobežā – gan galvenajos robežpunktos, gan mazākos pārejas punktos. To dienests darīja noteiktās atsevišķās stundās diennaktī.  Šobrīd policijas darba pienākumos ir pieskatīt šos mazākos kontrolpunktus, pa kuriem nenotiek lielākā satiksmes plūsma. Katrās brīvdienās un arī šajā nedēļas nogalē tajos notiks pastiprināta kontrole 12 stundu režīmā. 

VP Liepājas iecirkņa priekšnieks Ingus Ukstiņš skaidroja procesa norisi: ''Policijas darbinieku klātbūtnē reģistrējas “Covidpass” sistēmā un tiek piereģistrēti dati, lai sauktu pie atbildības par to, ka [anketas] nav aizpildījuši. Mūsu skatījumā laiks ir pietiekoši daudz pagājis, lai šīs “Covidpass” aizpildītu.

Tā ir personu nolaidība. Tā ir ļaunprātība no cilvēkiem, kas šīs pases nav aizpildījuši un neveic šo pašizolāciju, ja viņš ir izbraucis ārpus Latvijas robežām.''

Rucavas novada iedzīvotāji, kuri dzīvo tieši Latvijas–Lietuvas robežas tuvumā, lielākoties atbalsta pastiprinātu robežkontroli, ņemot vērā, ka iepriekš pamanīts, ka ir cilvēki, kas ierodas no Lietuvas, neievērojot pašizolāciju. 

Atbildīgo valsts institūciju sadarbību “Covidpass” kontroles jomā visas iesaistītās puses vērtē kā ļoti labu. Kā jau iepriekš medijos izskanējis – tieši Zemessardzes atbalsts robežsardzei ir viens no galvenajiem faktoriem, kā nodrošināt nepieciešamos resursus pastiprinātai imigrācijas kontrolei Latvijas pierobežā.

KONTEKSTS:

Valsts robežsardze sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Valsts policiju no 7. decembra pastiprināti uzraudzīs, vai Latvijā ieceļojošas personas pilda tām noteikto pienākumu – iesniegt apliecinājuma anketu personu informācijas sistēmā "covidpass.lv". Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, līdz 11. janvārim atbalsta sniegšanā Valsts robežsardzei plānots iesaistīt četras Zemessardzes brigādes.

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, kuras laikā bija stingrāki ierobežojumi. Par spīti tam saslimstība ar Covid-19 nebeidza pieaugt.

Valdība 1. decembrī lēma pagarināt ārkārtējo situāciju līdz 11. janvārim. Ierobežojumi ir tikpat stingri kā pavasarī – jāievēro “2+2”  princips. Tas nozīmē, ka tikties drīkst tikai divi cilvēki no dažādām mājsaimniecībām, ievērojot divu metru distanci.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti