Rīta intervija

RTU profesors Jānis Grabis par kiberuzbrukumiem, Latvijas IT sistēmu drošību

Rīta intervija

"Startin.lv'" valdes vadītāja Egita Poļanska par jaunuzņēmumiem

Nākošais solis cīņā pret vardarbību ģimenē - varmāku rehabilitācija

Policija: Cīņā pret vardarbību ģimenē nākamais solis – varmāku rehabilitācija

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Cīņā ar vardarbību ģimenē Latvijā nākamajam būtiskajam solim jābūt varmāku rehabilitācija, jo tikai nošķiršana no varmācības upura, neatrisina problēmu, intervijā Latvijas Radio norāda Kristīne Lāce-Štrodaha, Valsts policijas pārstāve, kuras atbildība ir ģimenes vardarbības draudu novēršanas joma.

Līdz šim Latvijā izdevies panākt to, ka vardarbības gadījumā kopīgo dzīvesvietu uz laiku jāpamet varmākam, nevis upurim. Savukārt pašlaik būtu ļoti vajadzīgs darbs ar varmāku rehabilitāciju.

“Nav jau atrisināta problēma ar to, ka mēs viņu izliekam no dzīvesvietas.

Viņā iekšā tikai krājas dusmas. Tas neatrisina problēmu,” norāda Lāce-Štrodaha.

Viņa arī norāda uz pētījumiem, kur secināts – vardarbības upuri nevēlas būt šķirti no pāridarītājiem, bet vēlas, lai šie cilvēki vairs nebūtu varmācīgi.

Policijas pārstāve norāda, ka no vardarbības ģimenē cieš ne tikai sievietes, bet arī vīrieši. Pērn 24 gadījumos upuri bijuši vīrieši.

Lāce-Štrodaha iezīmē tos gadījumu, kos pērn bijusi nepieciešamība nošķirt varmāku no upura: “Nu jau tā ir tendence – 54 gadījumi, kur cietusī ir māte no dēla. Tāpat četri, kur māte [cietusi] no meitas. Attiecībā uz vīriešiem lielākais īpatsvars ir [gadījumi], kur cietušais ir tēvs, kas cietis no sava dēla. Protams ir arī brālis – māsa. Ir arī [gadījumi], kur māte bijusi vardarbīga pret savu pilngadīgo bērnu.”

KONTEKSTS

Pirmdien bija plānots valdībai skatīt lēmumu par Latvijas pievienošanos tā dēvētajai Stambulas konvencijai, kas vērsta pret vardarbību ģimenē. Kamēr politiķi strīdas par terminiem konvencijā, vardarbība ģimenē regulāri parādās ziņu virsrakstos.

Latvijā ik dienu policija saņem vairāk nekā 20 izsaukumus par konfliktiem ģimenē. Turklāt vairākas institūcijas pērngad sākušas aktīvas kampaņas, lai šo vardarbību mazinātu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti