Aktuāli

LTRK informē par "Expo 2017" organizēšanas norisi

Aktuāli

LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris par virsstundām mediķiem

Skolnieks Rīgā nonāk reanimācijā, iespējams, pēc aizraušanās ar «nāves spēli»

Policija: Ceturtās klases skolnieka pašnāvības mēģinājums nav saistīts ar «nāves spēli»

Valsts policija otrdien, 7.martā, paziņoja, ka ceturtās klases skolnieka pašnāvības mēģinājums Rīgā nav saistīts ar izaicinājuma spēli. Latvijas Radio, kas sākotnēji ziņoja par šo gadījumu, akcentē, ka informācija par to, ka pašnāvības mēģinājums, iespējams, tiek saistīts ar interneta spēli, ir pārbaudīta.

"Lai nerastos pārpratumi – policijā ir uzsākts viens kriminālprocess par gadījumu, kad mazgadīgs bērns tīši vai netīšām nokļuvis situācijā, kas beidzās ar nogādāšanu slimnīcā.

Tomēr notikušajam šobrīd nav nekādas saistības ar kādu trešo personu iejaukšanos, izaicinājuma spēlēm vai kaut ko tamlīdzīgu," paziņojumā presei raksta policija.

"Diemžēl, gadījumi, kad pusaudži un pat mazgadīgi bērni mēģina izdarīt pašnāvības Latvijā notiek. Tāpat kā notiek pasaulē," norāda likumsargi. "Diemžēl tikpat izplatīti ir nelaimes gadījumi, kad bērni spēlējoties vai pavisam nejauši nonāk situācijā, kas varētu tikt pielīdzināta pašnāvībai vai pašnāvības mēģinājumam," raksta policija.

Tādējādi likumsargi aicina necelt paniku un aicina sabiedrību apzināties, ka tai nav tiesību izzināt kādas ģimenes individuālo traģēdiju.

Latvijas Radio, kas sākotnēji izplatīja ziņu par iespējamo pašnāvības mēģinājumu, uzsver, ka tas neizplata baumas un informācija, par to, ka pašnāvības mēģinājums, iespējams, tiek saistīts ar interneta spēli, ir pārbaudīta.

Vēstīts, ka otrdien izskanēja informācija, ka Bērnu slimnīcas Reanimācijas nodaļā par dzīvību cīnās kāds ceturtās klases skolēns no Rīgas, kas mēģinājis izdarīt pašnāvību.

Pēc zēna skolas stāstītā, iespējams, zēns aizrāvies ar kādu izaicinājumu spēli internetā, kas ved uz pašnāvību, un pašlaik šo gadījumu izmeklē arī Valsts policija.

Bažas par spēles attīstību pauž bērnu tiesību aizstāvji, kuri aicinājuši skolas dalīties ar informāciju par to, kā šādus gadījumus atpazīt un kā rīkoties.

Atsevišķi skolēni Latvijas Radio apliecināja, ka interese un zināšanas par interneta spēli ir daudziem zēna vienaudžiem, kas liecina par tās plašo izplatību. Lūk, fragments no sarunas ar kādas citas Rīgas skolas piektās klases skolēniem.

„Beidzas ar to, ka tev ir jānolec no mājas vai jāizdara pašnāvība jebkādā citā veidā,” klāsta kāds zēns.

„Arī man bija tāda ziņkārība, bet ir jāatrod tai ziņkārībai arī robežas. Var jau to uzzīmēt sev uz rokas ar pildspalvu, nevis ka tu sāc kaut ko skrāpēt sev. Mums jau viena klasesbiedrene izmēģināja vienkārši uzzīmēt, ne jau skrāpēt ādā,” stāsta vēl kāds puika.

Rīgas domes Izglītības departaments galvaspilsētas skolām tagad izsūtījis brīdinājuma vēstuli. To sagatavojusi Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija. Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Dace Āķe gan stāsta, ka pašlaik zvanus par bīstamo spēli vairs nesaņemot.

„Pēdējās nedēļas laikā mēs neesam saņēmuši vairs zvanus par šo jautājumu,” norāda Āķe. „Mēs redzam, ka patiesībā tā intensitāte strauji ir noplakusi. Tas ir signāls ikvienam pieaugušajam domāt par to, ko bērns internetā dara. Inspekcijas sagatavoto informāciju gan mēs paši, gan Valsts izglītības satura centrs ir nosūtījis visām Latvijas skolām caur izglītības pārvaldēm,” viņa norāda.

Savukārt Valsts policijas Prevencijas nodaļas priekšnieks Andris Rinkevics iepriekš Radio stāstīja, ka, policija saņemtos signālus par spēles kaitējošo un agresīvo raksturu pārbaudījusi, taču secināts, ka noziedzīga nodarījuma neesot. Neesot arī trešās personas, kas dotu norādījumus nodarīt sev pāri. Gadījumu, kuru policija pašlaik izmeklē, pagaidām nekomentē un aicina to pagaidām arī nesaistīt ar konkrēto spēli. Tikmēr aizdomu gadījumā zvanīt uz Bērnu un pusaudžu uzticības tālruni aicināti arī vecāki un skolas personāls.

Tikmēr LTV raidījums "Ļičnoje ģelo" bija saticis kādu jaunieti, kurš neizpildīja tikai pēdējo uzdevumu - neizdarīja pašnāvību.Policija arī norādīja, ka divi pusaudži februāra pirmajā pusē tomēr nav mēģinājuši izdarīt pašnāvību pēc internetā atrastas nāves spēles, aicinot lielāku uzmanību pievērst sarunām ar bērniem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti