Policija brīdina uzmanīties no viltus «Latvijas gāzes» darbiniekiem

Šomēnes reģistrēti vairāki gadījumi, kad viltvārde, uzdodoties par akciju sabiedrības “Latvijas Gāze” darbinieci, iekļuvusi senioru dzīvokļos Rīgas mikrorajonos un izdarījusi zādzības. Saistībā ar notikušo notiek izmeklēšana. Valsts policija aicina būt uzmanīgiem un pārbaudīt personas identitāti, pirms ielaist svešinieku savā dzīvesvietā.

Pagājušās nedēļas otrajā pusē un šīs nedēļas sākumā Valsts policija saņēma informāciju no četrām cietušām pensijas vecuma sievietēm par to, ka viņu dzīvokļos, kas atrodas Pļavniekos, Purvciemā un Ķengaragā, ar viltu iekļuvusi nepazīstama sieviete, apgalvojot, ka esot akciju sabiedrības “Latvijas Gāze” darbiniece un nepieciešams pārbaudīt gāzes skaitītājus. Svešiniece bija novērsusi saimnieču uzmanību un nozagusi naudu un dārglietas.

Vēl vienā gadījumā Juglā dzīvokļa saimniecei bija radušās aizdomas par noziegumu un viņa bija piezvanījusi policijai. Tikmēr sieviete no notikuma vietas aizbēga.

Saistībā ar notikušo ir sākti vairāki kriminālprocesi par zādzību un notiek izmeklēšana. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Par līdzīgiem noziegumiem policija jau iepriekšējos gados ir aizturējusi vairākas personas. Valsts policija aicina atsaukties ikvienu, kurš ir cietis no šāda nozieguma vai kuram ir jebkāda informācija, kas varētu palīdzēt šo noziegumu atklāšanā. Informēt policiju iespējams, vēršoties tuvākajā policijas iecirknī vai zvanot pa tālruņa numuru 110.

Tikmēr AS “Latvijas Gāze” informē, ka ar 2017. gada decembri vairs neveic nekāda veida dabasgāzes sadales tīkla apsekojumus mājsaimniecībās. Saskaņā ar likumā noteikto AS “Latvijas Gāze” reorganizāciju vienīgā komercsabiedrība Latvijā, kas ir tiesīga veikt dabasgāzes sadales sistēmu apsekojumus mājsaimniecībās, ir AS “Gaso”.

Dabasgāzes sadales sistēmas apsekošanas gadījumos iedzīvotāji tiek aicināti pieprasīt apsekotājus uzrādīt “Gaso” darbinieku apliecības. Šaubu gadījumā, lai pārliecinātos, ka īpašumā darbus veic “Gaso” darbinieks, jāzvana uzņēmumam.

“Gaso” darbinieka apliecības paraugs un formastērps:

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti