Policija brīdina par viltus zvaniem ar piedāvājumiem iegādāties zāles pret Covid-19

Covid-19 pandēmijas laikā daudzas negodprātīgas personas izmanto krāpšanas nolūkos. Valsts policija saņēmusi informāciju, ka no Latvijā un ārzemēs reģistrētiem tālruņa numuriem iedzīvotāji saņem zvanus ar piedāvājumiem iegādāties zāles, kas palīdzētu organismam cīnīties ar Covid-19.

Policija aicina ļoti rūpīgi izvērtēt telefoniski un internetā saņemto piedāvājumu ticamību. Tāpat policija uzsver, ka pašlaik nekur pasaulē nav izdevies izgatavot Covid-19 iznīcinošas zāles vai vakcīnu pret šo vīrusu.

Policija norāda, ka internetā ir daudz vietņu, kuras piesaista ar skaļiem virsrakstiem un jaunāko informāciju par vīrusa izplatību vai citu ar to saistītu informāciju. Šādas vietnes var likt it kā atkārtoti ievadīt sociālo tīklu paroles, tādējādi tās nozogot un piekļūstot personīgai informācijai. Tās var tālāk izplatīt ziņas lietotāja vārdā vai arī iemitināt datorā ļaunatūru, kas gaidīs nākamo brīdi, kad tiks ievadīta internetbankas vai citu svarīgu vietņu paroles, vai maksājumu karšu dati, lai tos nozagtu. Tāpēc policija aicina būt uzmanīgiem un izvērtēt nepieciešamību apmeklēt šāda veida vietnes.

Ticamu informāciju par vīrusa izplatību un iespējām sevi pasargāt, policija aicina saņemt no Slimību profilakses un kontroles centra īpašās mājaslapas un citiem drošības dienestiem, no Latvijas sabiedriskajiem medijiem vai citiem medijiem, par kuru uzticamību ir pārliecība.

Vieglprātīga neuzticamu informācijas avotu izmantošana un preču iegāde no nezināmiem pārdevējiem var ne tikai nodarīt finansiālu kaitējumu, bet arī kaitēt veselībai, uzsver policija.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti