Policija brīdina par jauniem telefonkrāpšanas veidiem

Šonedēļ vairāki iedzīvotāji Valsts policijai ziņojuši par telefonkrāpniekiem, kas cenšas piekļūt bankas datiem, tādā veidā iegūstot finanšu līdzekļus. Diemžēl vienā gadījumā zvanītājam tas arī izdevies – no cietušā bankas konta noņemti seši tūkstoši eiro. Kurzemes reģiona vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova stāsta, ka zvanītāji ir ļoti neatlaidīgi un cenšas cilvēkus sazvanīt vairākkārt.

Šonedēļ ziņots par jauniem telefonkrāpniekiemPaula Dēvica

  Cietušais saņēmis zvanu, kur kāda sieviete, runājot krievu valodā, apgalvojusi, ka viņam pārskaitīšot 420 eiro, taču, lai to izdarītu, nepieciešams internetbankas lietotāja numurs.

  "Noticot solījumiem, [cietušais] šo informāciju arī mutiski nosauca. Pēc brīža viņam "Smart ID" aplikācijā atnāca paziņojums, pēc kā viņš apstiprinot ievadīja PIN kodu. Pēc kāda laika viņš saņēma vēl vienu zvanu no šīs sievietes, kura paskaidroja, ja viņš vēlas [savu] naudu atgūt, tad viņam jāpārskaita vēl 4000 eiro. Mēs atkārtoti aicinām iedzīvotājus neuzticēt svešām personām savus datus, neatdot personu apliecinošus dokumentus un to kopijas, nevienam neatklāt savu bankas paroli, kā arī šādus datus nesūtīt elektroniskajās vēstulēs un neatklāt mutiski," stāstīja Šeršņova.

  3 komentāri
  Anonīms lietotājs 34391
  "Русские друг друга необманивают" citāts no m/f "BRAT 2"
  Egons Vaimans
  Vai tad Muļķu zemē ir trūcis muļķu?Katram stulbenim polici klāt nenoliksi,ja nu kādu apjāj tad liela bēda nav.
  Anonīms lietotājs 22614
  Cilvēkiem, kas nav spējīgi parūpēties par sevi paši, vajadzētu būt aizbildniecībā. Vēl jau arī kopējais inteliģences līmenis - cilvēki nezin elementāras lietas no 5. kl. fizikas kursa, bet tic solījumam ka kāds tiem par neko pārskaitīs 420 eiro.
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti