Policija brīdina par jauniem telefonkrāpšanas veidiem

Šonedēļ vairāki iedzīvotāji Valsts policijai ziņojuši par telefonkrāpniekiem, kas cenšas piekļūt bankas datiem, tādā veidā iegūstot finanšu līdzekļus. Diemžēl vienā gadījumā zvanītājam tas arī izdevies – no cietušā bankas konta noņemti seši tūkstoši eiro. Kurzemes reģiona vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova stāsta, ka zvanītāji ir ļoti neatlaidīgi un cenšas cilvēkus sazvanīt vairākkārt.

Šonedēļ ziņots par jauniem telefonkrāpniekiemPaula Dēvica

  Cietušais saņēmis zvanu, kur kāda sieviete, runājot krievu valodā, apgalvojusi, ka viņam pārskaitīšot 420 eiro, taču, lai to izdarītu, nepieciešams internetbankas lietotāja numurs.

  "Noticot solījumiem, [cietušais] šo informāciju arī mutiski nosauca. Pēc brīža viņam "Smart ID" aplikācijā atnāca paziņojums, pēc kā viņš apstiprinot ievadīja PIN kodu. Pēc kāda laika viņš saņēma vēl vienu zvanu no šīs sievietes, kura paskaidroja, ja viņš vēlas [savu] naudu atgūt, tad viņam jāpārskaita vēl 4000 eiro. Mēs atkārtoti aicinām iedzīvotājus neuzticēt svešām personām savus datus, neatdot personu apliecinošus dokumentus un to kopijas, nevienam neatklāt savu bankas paroli, kā arī šādus datus nesūtīt elektroniskajās vēstulēs un neatklāt mutiski," stāstīja Šeršņova.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti