Policija atzīst savu bezspēcību cīņā ar «točkām» Latgalē

Nelegālo alkohola ražotņu skaits Latgalē mazinās, taču pretēji ir ar nelegālā alkohola tirdzniecības vietām jeb tā sauktajām "točkām" - tās arvien darbojas. Aktīvākā "točku" darbība notiek apdzīvotākās vietās - pilsētās. Liela daļa no tām ir Daugavpilī. 

Necilo ēku Kauņas ielā Daugavpilī zina gan apkaimē dzīvojošie, gan rūdītie nelegālā alkohola pircēji, jo tur darbojas tā sauktā "točka" - vieta, kur var nopirkt nezināmas izcelsmes alkoholu.

Viens no pie "točkas" sastaptajiem vīriem stāsta, ka ir pastāvīgs klients nelegālajā tirgotavā. Viņš savulaik strādājis par uzraugu cietumā, taču no darba izmests. "Točkas...  es pats tikpat kā dzīvoju točkā. Dzeru tāpēc, ka dzīve tāda. Bija dzērāji un būs. Lūk, tā. Bet iepērkas te nabadzīgi cilvēki, arī es tāpat..." atklāj vīrietis.

"Točka" Kauņas ielā Daugavpilī labi zināma arī policijai, apliecina Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Daugavpils iecirkņa priekšnieks Jānis Anspoks. Taču likvidēt šo rūpalu, tāpat kā citas "točkas", neesot viegli.

Šā gada laikā Latgalē saistībā ar alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu nelikumīgu apriti sākti 164 kriminālprocesi. Lielāks gandarījums ir tad, kad izdodas atklāt nelegālā alkohola ražotnes un tās aizvērt, stāsta Anspoks.

Tomēr vismaz "točku" saimniekus draudošie sodi neattur no nelegālās rūpalas - viņi samaksā sodu vai veic piespiedu darbus un tirgojas tālāk. Lai produktīvāk cīnīties ar "točkām", jāmaina normatīvie akti, uzskata Anspoks.

To, ka "točkās" nevar iegāties, piemēram, normālu Krievijā ražotu šņabi, zina stāstīt arī vīri, kas uz Krieviju dodas lielākoties pēc lētākas degvielas. Šķaidīts spirts un kandža, ko "točkās" var nopirkt par aptuveni pieciem eiro litrā, ir tas, ar ko apreibinās "točku" klienti, atklāj Anspoks.

Kopumā šogad Latgalē likvidēti vairāk nekā 37 000 litru nelegalā alkohola un 4,7 miljoni cigarešu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt