Rīta Panorāma

Latvijas naudas vēsture 100 gadu garumā

Rīta Panorāma

Intervija ar Denisu Paškeviču, Valteru Mucenieku un Neffa Irizarriju

Intervija ar Normundu Krapsi

Policija: Attālinās iespēja sasniegt mērķi bojāgājušo skaita mazināšanai uz ceļiem

Šogad salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn Latvijā ir pieaudzis bojāgājušo skaits uz ceļiem, un Latvija attālinās no mērķa par šādu negadījumu mazināšanu, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” atzina Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Šogad bojāgājušo skaits uz ceļiem palielinājies par 14% salīdzinājumā ar pērno gadu.

“Diemžēl - acīmredzot Eiropas Komisijas izvirzītais mērķis līdz 2020.gadam samazināt uz pusi bojāgājušo skaitu salīdzinājumā ar 2010.gadu nedaudz attālinās. Ja tā situācija neuzlabosies, iespējams, mēs šo mērķi diez vai sasniegsim,” sacīja Krapsis.

2010.gadā uz Latvijas ceļiem gāja bojā 218 cilvēki. Savukārt vēl šogad pavasarī tika secināts, ka pēdējo 7 gadu laikā Latvijā ceļu satiksmē bojāgājušo skaits krities par 38%.

Krapsis skaidroja, ka biežākie cēloņi ceļu negadījumiem ir cilvēciskais faktors, transportlīdzekļu tehniskais stāvoklis un vide. Tāpēc viņš mudināja tumšajā laikā gājējus lietot atstarotājus, savukārt autovadītājiem būt uzmanīgiem uz ceļiem.

“Ja mēs nemainīsim attieksmi, tad policija nebūs tās zāles, kas spēs šo situāciju pilnībā uzlabot. Jāsaprot, ka jāmainās pašiem un jāievēro noteikumi,” uzsvēra policijas pārstāvis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti