Policija atklāj pirms 10 gadiem pastrādātu seksuālo vardarbību pret bērnu; apcietina arī māti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Valsts policija atklājusi pirms 10 gadiem pastrādātu seksuālo vardarbību pret mazgadīgo. Kriminālvajāšanu aicina sākt pret divām personām, tostarp mazgadīgās personas māti, kura atļāva seksuālo vardarbību pret savu bērnu.

Šā gada 26. februārī Valsts policija saņēma informāciju par sevišķi smagiem noziegumiem, kas izdarīti vairāk nekā pirms 10 gadiem, proti, par izvarošanu, seksuālu vardarbību, kā arī cietsirdību un vardarbību pret tobrīd mazgadīgu personu. Veicot mērķtiecīgu izmeklēšanu un iegūstot pierādījumus, Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes 3. nodaļas (Dzimumnoziegumu apkarošanas nodaļas) amatpersonas šomēnes lietā pabeidza izmeklēšanu un nodeva kriminālprocesu prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret divām personām.

Šī gada 2. martā Valsts policijas Dzimumnoziegumu apkarošanas nodaļa uzsāka kriminālprocesu par seksuālo vardarbību, kas veikta sākot no 2000. gada pret tobrīd mazgadīgu personu, kas dzimusi 1991. gadā. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka noziegums tika izdarīts laikā posmā no 2000. līdz 2011. gadam. Proti, šogad, desmit gadu pēc notikušā, cietusī persona bija uzdrošinājusies vērsties pēc palīdzības.

Šā gada 11. oktobrī Valsts policija lietā pabeidza izmeklēšanu un prokuratūrai nodeva kriminālprocesu par izvarošanu, seksuālu vardarbību, kā arī cietsirdību un vardarbību pret nepilngadīgo kriminālvajāšanas uzsākšanai pret divām personām. Viena no personām ir 1970. gadā dzimis vīrietis, bet otra ir mazgadīgās personas māte – 1970. gadā dzimusi sieviete. Policija viņu raksturo kā organizētāju, kura atļāva pret mazgadīgo personu veikt seksuālo vardarbību.

Vēlāk vīrietis turpināja seksuālo vardarbību pret cietušo personu līdz 2011. gadam. Savukārt māte pret cietušo vērsa fizisku un emocionālu vardarbību.

Šī gada 17. jūnijā abas minētās personas tika aizturētas un atzītas par aizdomās turētajām. Abām personām tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. 

Valsts policijas Dzimumnoziegumu apkarošanas nodaļas priekšnieks Oļegs Lavčinovskis komentēja: “Šis gadījums apliecina, ka arī tik senus noziegumus ir iespējams atklāt. Tāpēc aicinātu visus, kuri ir cietuši no līdzīgiem noziegumiem, neklusēt un vērsties policijā!”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti