Policija atklāj desmit gadu senu Ogrē pastrādātu slepkavību

Šā gada aprīlī Valsts policijas ir atklājusi desmit gadu senu Ogrē izdarītu sievietes slepkavības lietu. Šobrīd kriminālprocesā turpinās izmeklēšana un darbs, lai jau tuvākajā laikā procesu varētu nodot prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai, paziņojumā medijiem informēja policija.

2009. gada 30. augustā savā dzīvoklī Ogrē tika atrasta noslepkavota 1954. gadā dzimusi sieviete. Noziegums bija īstenots, vairākas reizes durot ar nazi viņas ķermenī un sitot ar āmuru pa galvu.

Sākotnēji aizdomās turētās personas noskaidrot neizdevās, bet policija gandrīz desmit gadu garumā turpināja šķetināt šī nozieguma nianses, veica liela apjoma pirmstiesas izmeklēšanas darbu.

Tika nopratināti vairāki liecinieki, nozīmētas vairākas ekspertīzes un citas nepieciešamās procesuālās un izmeklēšanas darbības.

“Neviena slepkavība, kas ir izdarīta pirms vairākiem gadiem un pagaidām nav atklāta, nav aizmirsta!” norādīja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Sozinovs.

Pateicoties neatlaidīgam un mērķtiecīgam darbam, šogad policisti noskaidroja, ka noziegumu, iespējams, izdarījusi bojāgājušās sievietes 1979. gadā dzimusī darba kolēģe kopā ar savu toreizējo dzīvesbiedru, kurš nozieguma atklāšanas brīdī jau bija miris.

Šā gada 16. aprīlī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes likumsargi aizdomās turēto sievieti aizturēja.

 Šī nozieguma motīvi joprojām tiek skaidroti, bet pašreizējā policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka slepkavība izdarīta personiska naida dēļ.

Par notikušo uzsākts kriminālprocess par slepkavību. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz 20 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Tieši Eiropas vienotā datu sistēma palīdz atrisināt pat šķietami neatklājamus noziegumus, uzsvēra Valsts policijas pārstāvis Andrejs Sozinovs.

Viņš pastāstīja, ka, piemēram, šī gada aprīlī Rīgā, Latgales priekšpilsētā tika atrasts ar vairākiem naža dūrieniem nodurts  1978.gadā dzimis vīrietis. Šo noziegumu izdarīja 1984.gadā dzimis Norvēģijas pilsonis, kurš bija tikko atbrīvojies no ieslodzījuma Norvēģijā, un viņam neizskaidrojamu apstākļu dēļ nopircis biļeti uz Rīgu, un Rīgā noslepkavojis cilvēku, ar kuru tikko bija iepazinies.

Andrejs Sozinovs: Par Norvēģijas pilsoņa izdarīto noziegumuLatvijas Radio

  Pēc tam norvēģis aizbraucis atpakaļ uz Norvēģiju, kur arī tika aizturēts, “un notiek intensīvs darbs sadarbībā ar mūsu prokuratūru un Norvēģijas tiesībsargājošajām iestādēm. Kādēļ es par to Norvēģijas saku? Tāpēc, ka mums nav nekas svešs, kas notiek kaimiņvalstīs un ārzemēs,” norādīja Sozinovs.

  Valsts policijas pārstāvis Andrejs Sozinovs arī norādīja, ka no kaimiņvalstīm līdz Latvijai ir atnākusi arī noziedzīga tendence, izmantojot narkotikas, savā kontrolē pakļaut naktsklubu apmeklētājus.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti