Policija ar netrafaretajām automašīnām konstatējusi 8073 satiksmes noteikumu pārkāpumus

Valsts policija (VP) ar netrafaretajām automašīnām laikā no 22.jūnija līdz 6.augustam konstatējusi 8073 satiksmes noteikumu pārkāpumus, aģentūra LETA noskaidroja VP.

No 22.jūnija policija atsevišķi izdalījusi datu bāzē pārkāpumu skaitu, kas konstatēts ar netrafaretajām automašīnām.

VP Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja priekšnieka vietnieks Andris Locs aģentūrai LETA atzina, ka jaunās netrafaretās automašīnas ir devušas pozitīvu pienesumu satiksmes drošībā, taču precīzākiem secinājumiem vēl nepieciešams laiks. Tikai pēc pusgada vai gada varēšot pateikt, vai ar šiem transportlīdzekļiem izdevies samazināt avāriju un pārkāpumu skaitu.

Policija ar netrafaretajiem auto konstatējusi visdažādākos pārkāpumus, taču bieži pieķerti šoferi, kas būtiski pārkāpuši atļauto braukšanas ātrumu, skaidroja Locs.

Lai arī iepriekš policijas rīcībā esošās septiņu netrafareto automašīnu markas sabiedrībai bija labi zināmas, tādējādi, iespējams, varēja prezumēt, ka, policijai tuvojoties, šoferi ievēro satiksmes noteikumus, Locs vērsa uzmanību, ka šādus spēkratus kopējā satiksmes plūsmā ir grūti pamanīt jau vasarā, nemaz nerunājot par rudens un ziemas vakariem. "Svarīgākais ir mainīt transportlīdzekļu apziņu, ka viņu pārkāpums var palikt nesodīts," uzsvēra Locs.

Viņš arī atzīmēja, ka kopējie satiksmes drošības rādītāji šogad nav pasliktinājušies.

Jau ziņots, ka maijā policijai tika piegādāti 40 jaunas tumšas krāsas netrafareti "Subaru Forester" apvidus automobiļi un "Škoda Superb" markas spēkrati.

Iepriekšminētais autoparka papildinājums paredzēts visiem Latvijas reģioniem.

Pirms šī iepirkuma policijas rīcībā bija septiņas vieglās netrafaretās automašīnas, kas ikdienā tiek izmantotas satiksmes uzraudzībā. Pieci no tām ir "Subaru" un divi ir "Opel" markas spēkrati.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti