Rīta Panorāma

Ātruma kontroles maratons Igaunijā.

Rīta Panorāma

Intervija ar Nodarbinātības valsts aģentūras direktori Inesi Kalvāni

Telefonintervija ar Valsts policijas priekšnieku Intu Ķuzi

Policijā amatpersonu rotācija – Ekonomikas policiju vadīs Pēteris Bauska

Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) līdzšinējais priekšnieks Gatis Gudermanis tiek pārcelts VP Kriminālizmeklēšanas pārvaldes (KIP) priekšnieka vietnieka amatā, savukārt ENAP vadīs Zemgales reģiona pārvaldes Organizētās noziedzības un ekonomisko noziegumu apkarošanas nodaļas priekšnieks Pēteris Bauska, informēja Valsts policijā.

Šāds solis sperts pēc apjomīgā ziņojuma par ENAP darbu, kapacitāti un darba organizāciju, kurā secināts - stiprinot vienīgi ENAP vai palielinot tā kapacitāti, nebūs iespējams sasniegt gaidītos rezultātus. Esot jāskata visa šī joma kopumā dažādos līmeņos un paralēli ENAP pārvaldes stiprināšanai, jāstiprina arī visi pārējie līmeņi – reģionālais un teritoriālais, norāda policijā.

Izvērtējumā arī secināts, ka pārvaldes priekšnieka Gata Gudermaņa rīcībā pārkāpumu neesot, sev pakļautās struktūras darbu viņš organizējis un pārraudzījis atbilstoši pieejamajam resursam un iespējām. “Pēc iepazīšanās ar apjomīgo ziņojumu par ENAP darbu, esmu pieņēmis vienīgo iespējamo lēmumu par šīs būtiskās jomas uzlabošanu ar iestādes iekšējiem resursiem – piemērot augsti profesionālu un pieredzējušu kadru rotāciju dienesta interesēs, tādējādi stiprinot visus līmeņus,” paziņojumā medijiem skaidro VP priekšnieks Ints Ķuzis.

Gatis Gudermanis tiek pārcelts VP Kriminālizmeklēšanas pārvaldes (KIP) priekšnieka vietnieka amatā, jo viņa zināšanas, izpratne un pieredze, izmeklējot sarežģītus un apjomīgus ekonomiskos noziegumus, un arī zināšanas augsto tehnoloģiju jomā došot būtisku pienesumu noziegumu izmeklēšanā, kas ir KIP kompetencē.

Savukārt KIP priekšnieka vietnieci Ilzi Sokolovsku noteikts pārcelt ENAP priekšnieka vietnieka amatā. Policijā skaidro, ka viņas zināšanas ekonomikas jomā un unikālā pieredze vissarežģītāko kriminālprocesu izmeklēšanā, kā, piemēram, Zolitūdes traģēdija un Rīgas pils ugunsgrēks, sniegs jaunu, vērienīgu skatījumu uz izmeklēšanas iespējām un risinājumiem.

Bet ENAP priekšnieka vietnieks Māris Kaļinka tiks pārcelts Zemgales reģiona pārvaldes Organizētās noziedzības un ekonomisko noziegumu apkarošanas nodaļas priekšnieka amatā, kur viņa līdzšinējā pieredze ekonomisko un kibernoziegumu izmeklēšanā valsts un starptautiskā līmenī sniegs jaunu redzējumu izmeklēšanas procesam.   

Tikmēr ar mērķi stiprināt un attīstīt ekonomisko noziegumu izmeklēšanu un metodisko vadību nacionālā un īpaši reģionālā līmenī, Zemgales reģiona pārvaldes Organizētās noziedzības un ekonomisko noziegumu apkarošanas nodaļas priekšnieks Pēteris Bauska tiek pārcelts ENAP priekšnieka amatā.

VP cer, ka šāda rotācija veicinās ENAP vienotas pieejas izstrādi ekonomisko un kibernoziegumu apkarošanai gan valsts, gan reģionālā līmenī.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt