Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Trūkst zobārstniecības speciālistu bērniem

Aiztur divas noziedzīgas autozagļu grupas

Policija aizturējusi divus rūdītu auto zagļu grupējumus

Valsts policija, veicot vērienīgu izmeklēšanu, aizturējusi divas organizētās noziedzības grupas, kuru pamatrūpals bija automašīnu zādzības, informēja Valsts policijā par zādzību apkarošanu atbildīgais Māris Priednieks. Abi grupējumi uzdarbojušies nakts laikā, zogot un tālāk pārdodot dārgus auto.

Kā norāda likumsargi, tieši noziedzīgās grupas pieķert un aizturēt ir īpašs izaicinājums, ņemot vērā noziedznieku pieredzi un profesionalitāti. Konkrētās grupas Latvijā darbojušās vairākus gadus, nozogot daudzas “premium” klases automašīnas, kā arī auto ar spēcīgu motoru zagšanā.

Zagļi no Latvijas 

Viena banda auto zaga, apejot rūpnieciski uzstādīto signalizāciju. Grupējums izcēlies ar tehnisko sagatavotību - zagļi bija aprīkoti ar speciāliem instrumentiem un tehniku, kura ļāva noziegumu veikt. Policija saka – ja vajadzētu, viņi spētu nozagt arī “Lamborghini” markas spēkratu.

Valsts policijā par zādzību apkarošanu atbildīgais Māris PriednieksZane Mače

  “Šī grupa uzdarbojās Latvijas teritorijā vairākus gadus. Vienas nakts laikā viņi bija spējīgi nozagt divas, trīs automašīnas. Mašīnas tika novietotas agrāk noīrētajās garāžās, pēc kā tika tālāk pārdotas gan tām personām, kuras ir spējīgas pārveidot identifikācijas numurus, gan tām personām, kuras tās izmantoja detaļām,” pastāstīja Priednieks.

  Augusta beigās pēc automašīnas “Audi A5” zādzības Valsts policija naktī aizturēja četrus Latvijas valstspiederīgos. Trīs no viņiem jau agrāk bijuši saukti pie kriminālatbildības, tai skaitā auto zādzībām. Policija pie grupas atrada arī vairākus modernus instrumentus, ar kuru palīdzību izdarītas zādzības.

  Grupējums no Lietuvas

  Savukārt otra banda ir bīstama organizētās noziedzības grupa no Lietuvas. Šo grupējumu policija raksturo kā īpaši pārgalvīgu. Visi aizturētie ir apcietināti.

  “Par zādzību no privātmājas un auto zādzību aizturēti divi Lietuvas pilsoņi. Diemžēl trešais personai izdevās bēgt. Šīs personas ir vienas no Paņevežas noziedzīgā grupējuma līderiem.

  Šis grupējums ir pazīstams tiesībsargājošām iestādēm ne tikai Latvijā un Lietuvā, bet arī Polijā, Vācijā, Skandināvijas valstīs.

  Grupējuma dalībnieki tiek raksturoti kā pašpārliecināti, pārgalvīgi noziedznieki. Mums ir arī informācija no citu valstu kolēģiem par to, ka, vairākkārt mēģinot aizturēt minētās personas, viņiem ir izdevies bēgt, izmantojot savas automašīnu vadīšanas prasmes,” atklāja policijas pārstāvis.

  Un viņu aizturēšana līdzinājusies tipiskai asa sižeta filmas epizodei. Šī grupa pieķerta, nakts laikā zogam “Volkswagen tiguan” no kādas privātmājas Pierīgā. Sākusies pakaļdzīšanās, un noziedznieki pat centušies uzbraukt policistiem. Raidīti šāvieni.

  Likumsargiem izdevies aizturēt divus cilvēkus, vienam  izdevies aizbēgt ar citu auto. Vēlāk viņa vadīto mašīnu atraduši purvā. Purvā atrastajā spēkratā bijis arī instrumentu komplekts, ar ko uzlauzt logus un durvis.

   

  Zagļi kļūst prasmīgāki

  Auto apdrošinātāji novērojuši – jo modernākas kļūst auto drošības tehnoloģijas, jo prasmīgāki kļūst zagļi.

  Ļoti bieži tai cīņā tie uzlauzēji uzvar. Ja mēs skatāmies, kā novērst zādzības, ļoti bieži palīdz elementāras lietas, tādas, ko mēs izmantojām, piemēram, 90.gados. Piemēram, ātruma pārslēgu saslēdzēji vai kaut kas tāds. Jo tām tehnoloģiskajām lietām zagļi iet līdzi un tās lietas ļoti ātri apgūst,” stāsta Latvijas apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins.

  Auto apdrošinātāji stāsta, ka gadā vidēji nozog aptuveni 200 līdz 400 apdrošinātus spēkratus.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti