Policija aiztur vīrieti par bērna nolaupīšanu un viņa mātes piekaušanu

Pirmdien, 10. decembrī, Valsts policija saņēma informāciju par kādā daudzdzīvokļu namā Rīgā smagi piekautu sievieti un to, ka ir nolaupīts viņas vienu gadu vecais bērns. Iesaistot ievērojamus policijas resursus, vakarā tika aizturēts aizdomās turētais vīrietis – sievietes dzīvesbiedrs, pie kura atradās nolaupītais bērns. Aizturētais atrodas izolatorā, informēja policijā.

Pirmdien ap pulksten 16.19 Valsts policija saņēma izsaukumu uz Rīgas mikrorajonu – Pļavniekiem. Iedzīvotāji ziņoja, ka nama kāpņu telpā atrodas piekauta sieviete. Kaimiņi bija dzirdējuši konfliktu starp cietušo sievieti un viņas dzīvesbiedru, pēc kā cietusī ar smagiem miesas bojājumiem bija izkļuvusi kāpņu telpā. Iedzīvotāji zināja sacīt, ka kāpņu telpā iznācis arī cietušās sievietes dzīvesbiedrs, kurš izstūmis sievietes gadu veco bērnu ar ratiņiem no mājas un devies nezināmā virzienā.

Notikuma vietā ieradās policisti, kā arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi, kuri cietušo sievieti ar smagiem miesas bojājumiem nogādāja ārstniecības iestādē.

Vīrieša meklēšanas operācijā tika piesaistīti plašāki policijas spēki, un likumsargi ieguva detalizētu meklēšanā izsludinātā 1990. gadā dzimušā vīrieša un bērnu ratiņu aprakstu un uzsāka viņa meklēšanu. Policistiem izdevās noskaidrot vīrieša atrašanās vietu.

Rīgas pašvaldības policisti, kuri tobrīd atradās netālu no vīrieša atrašanās vietas, informāciju pārbaudīja un meklēšanā izsludināto vīrieti pulksten 19.15 Augusta Deglava un Ilūkstes ielu krustojumā aizturēja.  Pie viņa atradās arī ratiņi ar bērnu. Uz notikuma vietu tika izsaukti mediķi, kuri apskatīja bērnu un konstatēja, ka viņa dzīvībai un veselībai briesmas nedraud.

Ņemot vērā, ka mazās meitenītes māte tobrīd ar smagām veselības problēmām atradās ārstniecības iestādē, bērns tika nogādāts krīzes centrā.

Aizdomās turētais aizturēšanas brīdī izskatījās narkotisko vielu ietekmē, tāpēc viņam tika nozīmēta ekspertīze. Vīrietis jau iepriekš sodīts par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti, zādzībām un laupīšanu. Savukārt izsaukumus saistībā ar šīs ģimenes konfliktiem policija iepriekš nebija saņēmusi.

Krimināllikums par mazgadīgo personu nolaupīšanu paredz brīvības atņemšanu no trim līdz 12 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Pēc miesas bojājumu smaguma pakāpes noteikšanas cietušajai sievietei aizdomās turētajam būs jāatbild arī par šo noziegumu.

Aizturētais šobrīd atrodas izolatorā, un trešdien, 12. decembrī, tiks lemts par drošības līdzekļa apcietinājuma piemērošanu šai personai.

Cietusī sieviete pēc gūtajām traumām šobrīd atlabst.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti