4. studija

4. studija

4. studija

4. studija

Veikli darboņi internetā sola zelta kalnus...

Policija aicina nekautrēties un ziņot par krāpniekiem internetā

Krāpniecība internetā, solot par nelielu samaksu pārskaitīt milzu aizdevumus, kļūst aizvien izplatītāka, bet bieži vien cilvēki par krāpniekiem neziņo. Policija aicina informēt par krāpniecības gadījumiem, vēstīja LTV raidījums “4.studija”.

Vienu no krāpniecības piemēriem pirms dažām nedēļām pamanīja raidījuma “4. studija'' vadītājs Mārtiņš Labāns. Viņš “Facebook” draugos apstiprināja kādu nepazīstamu dāmu, vārdā Sandra Martineza. Drīz pēc tam viņa vēstuļu kastītē parādījās ziņa, kurā Sandra piedāvāja aizņemties naudu - no 5000 līdz 50 000 000 eiro ar tikai 2% likmi gadā.

Lai noskaidrotu, kā strādā aizdomīgā shēma, Mārtiņš turpināja saraksti un lūdza 5 miljonu eiro lielu aizdevumu. “Man prasīja nosūtīt personas datus. Es nosūtīju apzināti nepareizi šos datus,” stāstīja Mārtiņš.

Taču, šķiet, Mārtiņa personas dati viņai nebija vajadzīgi, jo drīz pēc tam Sandra aicināja Mārtiņu iemaksāt viņas pārstāvētās bankas kontā 400 eiro, kas esot nepieciešami, lai aktivizētu kontu un saņemtu lielo aizdevumu.

“Es viņai piedāvāju, ka esmu gatavs maksāt 400 eiro, lai viņa novelk nost no mana kredīta, no maniem pieciem miljoniem. Bet nu tā gluži nevarot…” stāstīja Mārtiņš.

Mārtiņš arī pamanījis, ka viņam un Sandrai ir kopīgi piecpadsmit draugi, tātad arī viņi, visticamāk, saņēmuši šo vilinošo piedāvājumu. Sazinoties ar draugiem, Mārtiņš vēlējās noskaidrot, vai arī viņi saņēmuši vēstuli no Sandras. Pienāca deviņas atbildes: pieci apstiprināja, ka arī saņēmuši šādu vēstuli, četri - neatcerējās, jo šādiem piedāvājumiem nepievērš uzmanību un uzreiz izdzēš.

“4.studija” sazinājās arī ar Ivetu no Saldus un izrādās, ka Sandra Martineza nozagusi viņas fotoattēlu un izmanto kā savējo.

“Mani uzaicināja tā Sandra Martineza, un es ieraudzīju, ka mani uzaicina cilvēks ar manu profila bildi. Un pēc tam viņa sāka aicināt manus draugus un piedāvāt ļoti lielus aizdevumus. Man bija baigais šoks, es nezināju, ko darīt,” atzina Iveta.

Policijā viņa nav vērsusies, taču brīdinājusi visus savus draugus, lai uz viltvārdes Sandras piedāvājumu neuzķeras.

Valsts policijas pārstāvis Dmitrijs Homenko gan uzstāj, ka nevajag bīties un krāpniecības gadījumos policijā jāvēršas.

Viņš arī atzina, ka sabiedrība kļuvusi modrāka un policija regulāri saņem informāciju par krāpniekiem.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti