Policija aicina neiekrist viltus ziedojumu vācēju nagos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Rīgas centrā, pie stacijas un autoostas tuneļiem, kā arī pilsētas parkos, uzradušās sievietes, kuras garāmgājējus aicina ziedot naudu it kā invalīdus atbalstošām organizācijām. Patiesībā viņas ir krāpnieces, informē policijā. Lai pret viņām vērstos ar likuma spēku, nepieciešami cietušo iesniegumi. Taču pagaidām tādu nav.  

ĪSUMĀ:

  • Sievietes Rīgas centrā ar žestiem aicina ziedot bērniem invalīdiem.
  • Policija: Tā ir krāpšana, ko īsteno cilvēku grupa no Rumānijas.
  • Apvienība “Aperions” šādi ziedojumus nevāc.
  • Policijā neviens nav vērsies, policija aicina ziņot par šiem gadījumiem.

Pie kāpnēm, kuras ved uz tuneli pie lielveikala “Stockmann”, stāv trīs sievietes. Viņas sniedz A4 izmēra lapu. Ar žestu palīdzību aicina tajā ierakstīt savu vārdu, pasta indeksu, ziedojamo naudas summu un parakstīties. Nauda it kā paredzēta atbalsta centra būvniecībai bērniem ar invaliditāti.

Egils Ezis no Valsts policijas sacīja, tā ir krāpšana. Šovasar Rīgā uzradusies cilvēku grupa no Rumānijas.

Atbraucēji mitinās zem klajas debess Zaķusalā. Iepriekš viņi tirgojuši viltotu zīmolu preces. Nu ķērušies pie jaunas metodes, stāstīja Ezis.

“Parasti ir tā, ka tās ir sievietes, divas vai trīs - kā kuru reizi. Iet pilsētas centrā un piedāvā garāmgājējiem ziedot kaut kādu organizāciju labā,” stāstīja Ezis.

Lai gan uz lapas, kurā savu vārdu aicina ierakstīt sievietes, redzams ratiņkrēsla attēls un citi it kā organizāciju logo, policists uzsver, ka, “paskatoties šīs lapas, jau uzreiz acīmredzot saprotams, ka viņas ir taisītas, tikai lai iegūtu naudas līdzekļus”.

Latvijā viena no redzamākajām organizācijām, kura pievērš uzmanību invaliditātes tematikai, ir apvienība “Apeirons”. Tās pārstāvis Jurģis Briedis sacīja, organizācija šādas ziedojumu vākšanas metodes neizmanto.

“Mēs nekad neesam gājuši kaut kur uz ielas un vienkārši prasījuši naudu kaut kādam mērķim. Mēs esam pret tādām lietām, kā iežēlināt, ka, redz, cik mums ir grūti un tagad, lūdzu, dodiet mums naudu,” norādīja Briedis. Naudas vākšanas akcijas parasti notiek sadarbībā ar citiem uzņēmumiem vai organizācijām. Piemēram, lielveikalos novieto ziedojumu vākšanas kastīti, pie kuras ir apraksts, kādam mērķim nauda vajadzīga.

Lai gan ir skaidrs, ka sievietes ir krāpnieces, kriminālprocesu nav.

Likumsargi ir izņēmuši lapas, uz kurām cilvēki parakstījušies. Taču tajās nav vajadzīgās informācijas, lai naudas devējus noskaidrotu.

Savukārt, lai sāktu kriminālprocesu par krāpšanu, nepieciešams cietušā iesniegums.

Tāpēc Ezis vēršas pie sabiedrības ar aicinājumu - “ja ir tādi gadījumi bijuši, viņi var droši vērsties policijā un ziņot par šādu gadījumu, jo faktiski tā ir naudas izkrāpšana”.  

Policists sacīja - lapās lasāms, ka lielākā summa, kas krāpniecēm ziedota, ir 20 eiro.

Ezis aicināja, ja kāds jūs uzrunā uz ielas un aicina ziedot naudu, jāpārliecinās, vai organizācijas, kuras vārdā cilvēks darbojas, eksistē. Citādāk labsirdis savu naudu atdos krāpniekiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti