Rīta Panorāma

Ar pirotehniku uzmanīgi

Rīta Panorāma

Intervija ar fonda «Ziedot.lv» vadītāju Rūtu Dimantu

Intervija ar Imāru Poikānu

Poikāns: «Čekas maisos» pieminētajiem no tiem ir «jāizkāpj»

Tiem, kas ir “čekas maisos”, ir jāpārstāj baidīties un no tiem ir jāizkāpj, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” ceturtdien, 28. decembrī, sacīja Valsts drošības komitejas (VDK) zinātniskās izpētes komisijas pārstāvis Ilmārs Poikāns.

“Labāk ir bailīgas beigas, nekā bezgalīgas bailes,” viņš to sacīja, vērsdamies pie tiem, kas domā saņemties un “izkāpt no maisiem”. Poikāns arī norādīja, ka vieglāk pašiem ir nākt klajā ar savu līdzdalību “čekas” darbā, nekā, ja to pasaka kāds cits, piemēram, Krievija, kas “čekas maisu” saturu var izmantot savā labā.

Vaicāts, vai “čekas maisus” var izmantot politiskajā retorikā pirms gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, viņš atteica, ka priekšvēlēšanu laikā jebkuru informāciju var izmantot savtīgiem mērķiem. Tomēr jau līdz šim ir bijuši mēģinājumi kavēt komisijas darbu, norādīja Poikāns. Viņš pauda, ka Satversmes aizsardzības birojs (SAB) liedza piekļūt materiāliem, kur minēti konkrēti cilvēki.

Jau vēstīts, ka VDK zinātniskās izpētes komisija ne reizi vien norādījusi uz šķēršļiem, lai strādātu ar SAB glabātajiem "čekas maisiem". Tikmēr valsts vadītāji «čekas maisu» pētniekiem pārmeta nesadarbošanos ar SAB. 

2 komentāri
DV_LV
Ieteiktu sadarboties šādu materiālu izpētē un veidā, kā par to informēt sabiedrību, ar Vācijās drošības struktūrvienībām, kas vētīja Stasi represīvo darbību kādreizējā DDR! Kad biju vēl uz Vācijas 20 gadu apvienošanas svinībām, šitos segvārdus laida gaisā! Ir arī izveidots muzejs par šim represīvajām drošības struktūrām, kas ļauj stāstīt un varbūt arī izprast, ko cilvēkiem nozīmēja dzīvot Padomju Savienības īstenotajā režīmā! Maisus jāver vaļā, lai pēc iespējas ātrāk izskaidrotu, saprastu, neļautu manipulēt...
Valdis Kalnozols
Ja vēlamies labaku Latviju, tad jāpartrauc, ka atjaunotais VDK aģentu tīkls manipulē ar Latvijas sabiedrisko apziņu, zurnalistiem, amatpersonām, politiķiem, uzņemējiem, utt. Paanalizējot drošības dienestu nespeju tikt galā ar korupciju Latvijā var izdarīt secinajumus, ka šis atjaunotais VDK aģentu tīkls nodrošina koruptīvos darījumus Latvijā.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti