Dienas ziņas

Mudinās potēties ar izbraukuma vakcināciju

Dienas ziņas

Latgalē notiek policijas reidi pastiprinātā režīmā

“Poga” svin bērnu rehabilitācijas dienu

«Poga» atzīmē bērnu rehabilitācijas dienu un vēlas iespējas kustēties visiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Visiem vienādas iespējas sportot, kustēties un piedalīties! Ar šādu saukli rehabilitācijas centrs “Poga” piekto gadu rīko bērnu rehabilitācijas dienu. “Poga” ik gadu palīdz nodrošināt rehabilitāciju aptuveni pustūkstotim bērnu ar kustību traucējumiem. Daļa no viņiem sanāca, lai kopīgi svinētu svētkus.

Evelīnai Gilītei ir deviņpadsmit. Viņa stāsta, ka pirms četriem gadiem, sākot vingrot ar rehabilitācijas centra “Poga” atbalstu, iemīlējusi sportu, īpaši airēšanu tiktāl, ka šobrīd intensīvi gatavojas nopietnām sacensībām, tajā skaitā nākamajām vasaras paralimpiskajām spēlēm Parīzē.

“”Poga” mani atbalsta airēšanas treniņos. Es nodarbojos ar airēšanu vienu gadu, man ir savs treneris,” pastāstīja Evelīna.

Centrs “Poga” ik gadu nodrošina rehabilitāciju pustūkstotim bērnu ar kustību traucējumiem. Daļa bērnu atkopjas pēc smagākām traumām, bet lielākajai daļai kustību traucējumi ir kopš dzimšanas.

Viņu vidū ar Vinetas Grigānes-Drandes deviņgadīgais dēls Jēkabs. “Šī terapija ir intensīva, tā ir ilgstoša, nevis kursa veidā 10 reizītes kādā no poliklīnikām, kas piedāvā valsts apmaksāto programmu. Šie terapeiti kļūst par tādu kā daļu no ģimenes, daļu no bērnu ikdienas,” pastāstīja Jēkaba mamma.

Vinetas ģimenei rehabilitācija “Pogā” ir ne tikai nozīmīgs finansiālais atspaids, bet arī milzīgs emocionālais atbalsts gan pašam bērnam, gan vecākiem.

Tieši uz iekļaušanu un atbalstu bērnu rehabilitācijas dienā, ko “Poga” rīko piekto gadu, centrs aicināja arī trešdien, 22. septembrī, iekļaut un atbalstīt pilnīgi visus.

“Vienlaikus aicinām arī citus pasākuma organizētājus. Organizējot jebkurus citus svētkus, piemēram, pašvaldībās pilsētas svētkus, piedomāt par to, lai aktivitātes, kuras ir paredzētas bērniem, ir iekļaujošas un ikviens tajās var justies gaidīts,” mudināja “Pogas” vadītāja Madara Mežviete.

Vienlaikus šī diena ir arī kā atgādinājums visiem, kam ir iespēja, ziedot un atbalstīt bērnu rehabilitāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti