PMLP vērtē vīzu iespējamu atcelšanu «TV Rain» darbiniekiem

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) vērtē, vai pastāv tiesisks pamats atcelt piešķirtās vīzas ar tiesībām uz nodarbinātību Krievijas neatkarīgās TV programmas "Doždj" ("Дождь"/"TV Rain") darbiniekiem.

PMLP preses pārstāve Madara Puķe aģentūrai LETA pastāstīja, ka, ņemot vērā Imigrācijas likuma grozījumus, kas aizliedz izsniegt termiņuzturēšanās atļaujas saistībā ar darbu Krievijas pilsoņiem, uzņēmuma "TV Rain" darbiniekiem tika izsniegtas 13 vīzas ar tiesībām uz nodarbinātību. Vīzas tika izsniegtas laika posmā, kamēr tas nebija aizliegts, proti, līdz šī gada septembrim.

Pārvalde patlaban sākusi izvērtēšanas procesu par to, vai pastāv tiesisks pamats atcelt piešķirtās vīzas ar tiesībām uz nodarbinātību, ņemot vērā, ka uzņēmums šobrīd nav likvidēts.

KONTEKSTS:

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) nolēmusi anulēt apraides atļauju patlaban Latvijā strādājošajai Krievijas neatkarīgajai TV programmai "Doždj", pamatojot to ar draudiem valsts drošībai un sabiedriskajai kārtībai.

Lēmums pieņemts, vērtējot pārkāpumu kopumu, kas pieļauti pēdējā laikā: valsts valodas celiņa nenodrošināšana pārraidēm, Krimas attēlošana kartē kā daļa no Krievijas teritorijas, Krievijas armijas saukšana par "mūsu armiju", iespējama atbalsta paušana Krievijas armijai. Vērtēta arī no Valsts drošības dienesta saņemtā informācija.

Lēmums stāsies spēkā naktī uz ceturtdienu, 8. decembri, kad "TV Rain" jāpārtrauc raidīšana Latvijas teritorijā. Tāpat NEPLP lūgs uzlikt ģeobloku "TV Rain" kanālam ''Youtube'' platformā, lai saturs nebūtu pieejams Latvijā. 

NEPLP lēmumu iespējams pārsūdzēt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti