PMLP vadītāja amatam virza bijušā priekšnieka vietnieci Rozi

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) vadītāja amatam tiek virzīta bijušā priekšnieka vietniece Maira Roze, liecina nākamajā nedēļā valdībā izskatāmais rīkojuma projekts.

Iekšlietu ministrijas (IeM) sniegtā informācija vēsta, ka Roze iestādes vadītāja vietnieka amatu ieņem kopš 1998. gada. Viņai ir augstākā izglītība – 1984. gadā pabeigusi Rīgas Politehnisko institūtu, iegūstot inženiera kvalifikāciju. Savukārt maģistra grāds tiesību zinātnē iegūts 2006. gadā Latvijas Policijas akadēmijā. Tādējādi Rozes kvalifikācija, iepriekšējā darba PMLP, kā arī 2020. gada amatpersonas novērtējuma rezultāts “teicami” dod pamatu Rozes virzīšanai iecelšanai iestādes vadītāja amatā.

Ar PMLP iepriekšējo vadītāju Vilni Jēkabsonu 17. augustā tika izbeigtas valsts civildienesta attiecības un viņš tika atbrīvots no iestādes vadītāja amata pēc savstarpējas vienošanās.

IeM valdībai iesniegtajos dokumentos uzsvēra, ka PMLP pašlaik nedrīkst palikt bez vadības, ņemot vērā migrantu krīzi pie Latvijas–Baltkrievijas robežas. Ministrija norādīja, ka no 29. jūlija, kad patvērumu Latvijā pieprasīja pirmā lielākā personu grupa (šķērsojot Baltkrievijas–Latvijas robežu), līdz 18. augustam patvērumu ir pieprasījušas 366 personas. Tas ir radījis būtisku slodzi PMLP, kurai noteiktā laikā jānodrošina patvēruma lietu izskatīšanu, vienlaikus risinot ar minēto personu izmitināšanu un aprūpi saistītos jautājumus, kas prasa virknes stratēģisku un organizatorisku lēmumu pieņemšanu, tai skaitā sadarbībā ar citām kompetentajām institūcijām.

PMLP priekšnieku amatā uz pieciem gadiem ieceļ iekšlietu ministrs pēc tam, kad attiecīgo kandidatūru apstiprinājis Ministru kabinets.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt