PMLP nesaņem papildu naudu izdevumiem par uzturēšanās atļauju pagarināšanu

Lai gan viens no iemesliem 5000 eiro maksas ieviešanai par termiņuzturēšanās atļauju pagarināšanu tika minēts Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) resursu patēriņš pieteikumu izvērtēšanai, tomēr pārvalde nesaņem finansējumu no fonda, kur nonāk maksājumi par atļaujām.

PMLP līdz šim nav veikusi aprēķinus par to, cik izmaksā termiņuzturēšanās atļauju pagarināšanas pieprasījumu izskatīšana.

Turklāt pārvalde pašlaik nesaņem nekādu finansējumu no Ekonomikas attīstības fonda, kur nonāk nauda, ko budžetā iemaksā trešo valstu pilsoņi, kas pieprasa termiņuzturēšanās atļaujas par ieguldījumiem nekustamajos īpašumos, banku kapitālā, valsts vērtspapīru iegādē vai Latvijā reģistrētu uzņēmumu kapitālā.

“Mēs šobrīd administratīvās kapacitātes uzlabošanai neesam saņēmuši naudu. Bet mēs esam saņēmuši naudu, lai uzlabotu informācijas sistēmas. Pārvaldei ir piešķirta nauda uzturēšanās atļauju apakšsistēmas uzlabošanai, kas ir ļoti labi un vērtīgi, jo vēlamies iet līdzi laikam. Kā jebkura valsts iestāde, zinot, kādas mūsu darbiniekiem algas, labprāt vēlētos vēl papildus finansējumu,” stāsta PMLP vadītāja vietniece Maira Roze.

PMLP vadītāja vietniece Maira Roze

  Jau ziņots, ka aprīļa vidū Saeimā pieņemta Imigrācijas likuma grozījumus, paredzot, ka valdībai tiesības ierobežot vai apturēt termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu konkrētu trešo valstu valsts piederīgajiem. Tāpat atbalstīts priekšlikums, kas paredz 5000 eiro iemaksu valsts budžetā, ārzemniekam pieprasot atkārtotu uzturēšanās atļauju. Taču Valsts prezidents Raimonds Vējonis nolēmis nodot Saeimai otrreizējai caurlūkošanai šos grozījumus.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti