Rīta Panorāma

Ziedu jūra pie Vindzoras pils

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes priekšnieci Mairu Rozi

PMLP: Dažās nodaļās pēcpusdienās pietrūkst klientu; aicina neatlikt dokumentu izgatavošanu

Daudzviet Latvijā pases un ID kartes var saņemt bez lielas rindas, tādēļ Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) aicina cilvēkus izmantot iespēju un nomainīt dokumentus, ja tas nepieciešams.

PMLP vadītāja Maira Roze intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" lūdza cilvēkus, kuriem beidzies vai drīz beigsies personu apliecinošu dokumentu derīguma termiņš, doties uz PMLP tagad. Roze bažījas, ka cilvēki attapsies aprīlī, kad beigsies derīguma termiņa pagarinājums, atkal veidojot milzīgas rindas.

Roze atzina, ka bija laiks, kad PMLP pakalpojumiem bija grūti piekļūt, tomēr pašlaik tas kļuvis vienkāršāk, kad ir iespēja pieteikties arī dzīvajā rindā attālināti. "Šobrīd dažās nodaļās mums pēcpusdienās pat pietrūkst klientu," norādīja PMLP vadītāja.

Viņa pastāstīja, ka pārvalde iepriekšējā mēnesī sasniegusi jaunu rekordu, – ir pieņemti gandrīz 100 tūkstoši dokumentu maiņai. "Skatoties divu gadu griezumā – pērn gada laikā mēs sasniedzām 383 tūkstošus noformētu dokumentu, bet šogad mums jau ir 356 tūkstoši," stāstīja Roze.

Viņa arī norādīja, ka par attālināto pieteikšanos rindā, kas ieviesta jau 25 nodaļās, ir labas atsauksmes. Mobilā lietotne "Qticket" ļauj apskatīt arī, cik garas rindas ir dažādās nodaļās.

KONTEKSTS:

Kovida pandēmijas laika ierobežojumu un PMLP kapacitātes trūkuma dēļ iedzīvotājiem pēdējo divu gadu laikā ir bijušas ierobežotas iespējas atjaunot personu apliecinošus dokumentus. No 2020. gada marta bija spēkā ierobežojumi – klienti tika pieņemti tikai pēc iepriekšēja pieraksta, iedzīvotāji, ievērojot nepulcēšanās un distancēšanās nosacījumus, mazāk apmeklēja pārvaldes nodaļas, kā arī samazinājās ceļošanas iespējas. 

Šo iemeslu dēļ Saeima lēma, ka personu apliecinošus dokumentus – pasi un ID karti –, kuriem Covid-19 laikā beidzies derīguma termiņš, drīkstēs izmantot līdz 2023. gada 30. aprīlim. Tāpat ID karte būs obligāts personu apliecinošs dokuments no 2023. gada maija, nevis janvāra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti