Plūdu seku novēršanai sasauks Krīzes vadības padomi

Lai spriestu par rīcību plūdu seku novēršanā Latgalē un Vidzemē, pirmdien tiks sasaukta Krīzes vadības padome, piektdien atzina premjers Valdis Dombrovskis (V). Ministru prezidents arī pieļauj pārtraukt savu vizīti Francijā.

"Pirmdien esam plānojuši sasaukt Krīzes vadības padomi, lai ar attiecīgajām pašvaldībām un dienestiem vienotos par tālākajiem soļiem un kompensācijām. Jāvērtē, kā attīstās situācija,” sacīja Dombrovskis.

Krīzes vadības padome ir koordinējoša institūcija, kuras darbības mērķis ir nodrošināt valsts un pašvaldību institūciju saskaņotu rīcību, veicot valsts apdraudējuma preventīvos un pārvarēšanas pasākumus, kā arī tā radīto seku likvidēšanas pasākumus. Krīzes vadības padomes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents un tā vietnieki ir aizsardzības ministrs, ārlietu ministrs un iekšlietu ministrs.

Viņš norādīja, ka padomes sēdē varētu piedalīties plūdos cietušo pašvaldību vadība, kā arī glābšanas dienesti. Premjers norādīja, ka vēl viens sarunu temats varētu būt kompensāciju izmaksāšana plūdos cietušajiem.

Vēstīts, ka šonedēļ vairākās Latvijas pilsētās un lauku teritorijās ir izveidojušies ievērojami plūdi. Vispirms plūdos cieta Ogre, pēcāk kritiska situācija sāka veidoties pie Daugavpilsm bet piektdien ar plūdiem cīnās arī Ilūkstes novadā, mazākā mērā arī Rēzeknē, Krustpilī, Līvānos un Gulbenē. Vissaspringtākā situācija šobrīd ir Pļaviņās.

Paredzams, ka tuvākajās dienās situācija tikai pasliktināsies, jo vēl aizvien Latvijā ieplūst ūdens masas un ledus krāvumi no Baltkrievijas. Turklāt, visticamāk, ka nākamnedēļ no krastiem izies arī Gauja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti