Panorāma

Panorāma

Panorāma

Vitamīnu vietā pasūta narkotikas

Plūdu postījumi ceļiem mērāmi miljonos

Plūdu postījumi ceļiem mērāmi miljonos

Nesenie plūdi pašvaldību ceļiem un infrastruktūrai nodarījuši vairāk nekā četrus miljonus eiro lielus zaudējumus. Tā lēš Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), kas pagaidām saņēmusi informāciju no 22 plūdos cietušajām pašvaldībām. Vēl aptuveni miljons eiro nepieciešami, lai savestu kārtībā ūdens izpostītos valsts ceļus. Šobrīd satiksme atjaunota pa visiem applūdušajiem valsts autoceļiem.

Augusta plūdos pilnīgi izpostīts autoceļa Kārsava-Baltinava posms. Caurteka, kas iepriekš tika atrasta labu gabalu tālāk, tagad ir savā vietā. Tiesa, asfalts gan vairs ne – tur vēl redzamas tā atlūzas.

Posmam, kurā ūdens izskaloja ceļa segumu, rasts pagaidu risinājums. Vai asfaltēšanas darbi varētu notikt vēl šogad, atkarīgs no laikapstākļiem. Bet izbraucami tagad ir teju visi plūdos cietušie valsts ceļi.

"Uz doto brīdi valsts ceļu tīklā Latgalē vēl joprojām ir applūduši trīs vietējo autoceļu posmi, kur ūdens stāv, turas, un līdz ar to mēs nevaram nodrošināt caurbraukšanu. Šobrīd arī notiek vēl apsekošana. Uz visiem autoceļiem mūsu Latgales kolēģi apseko visas caurtekas, kas šo te plūdu laikā ir strādājušas spiediena režīmā.

Tās visas nepieciešams apsekot tajos posmos, kur bija plūdi, lai konstatētu, vai caurteku gali visur ir kārtībā, vai caurtekas nav izkustējušās, vai nav radušies izskalojumi," teica VAS “Latvijas valsts ceļi” (LVC) pārstāve Anna Kononova.

LVC prognozē, ka kopējās plūdos cietušo ceļu remonta izmaksas varētu būt ap vienu miljonu eiro.  Tikmēr, lai segtu pašvaldību ceļiem un infrastruktūrai nodarītos zaudējumus, varētu būt nepieciešami vēl 4,38 miljoni eiro – tā lēš VARAM, kas apkopojusi 22 pašvaldību sniegto informāciju. Tiesa, šis skaitlis vēl var mainīties, jo pašvaldībām ir vēl divas nedēļas, lai iesniegtu kompensāciju pieprasījumus.

"Visi ceļi pašvaldībās ir atjaunoti. Izbraucami, teiksim tā. Bet, protams, ir daudz aizskaloti un atjaunošanas darbi vēl turpināsies diezgan ilgi. Ja mēs līdz rudenim uzspēsim. Un līdzekļi būs vajadzīgi diezgan lieli. Vispirms mēs sakārtojām maršrutus, kur skolēnu autobusi, skolēnu maršruti visi ir izbraucami, gaidām labākus laika apstākļus," teica Kārsavas novada domes priekšsēdētājas vietnieks Pēteris Laganovskis.

Plūdos smagāk cietušās Kārsavas novada pašvaldības bažas par to, ka ūdens varētu būt sabojājis arī šovasar svaigi asfaltētās ielas, izrādījušās pamatotas. "Ir arī izskaloti jauni asfalti, divās vietās," atzina Laganovskis.

Pašvaldību kompensāciju pieteikumus izvērtēs un izskatīšanai valdībā iesniegs līdz mēneša beigām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti