Plūdu dēļ brīvdienās jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem

Ūdens līmeņa paaugstināšanās Latvijas upēs var traucēt pārvietošanos pa Latvijas ceļiem. Cilvēkiem, kas šajās brīvdienās plāno doties ārpus mājām, būtu jāņem vērā, ka dažviet ir slēgti satiksmei.

Tukumā uz autoceļa P121, Zemītes iela , ir slēgts pagaidu tilts pār upi. Satiksme ir novirzīta pa autoceļu P98 Jelgava - Tukums;

Ogres novadā pie Rembates skolas ir applūdis autoceļš P8 Inciems - Sigulda - Ķegums. Ir izvietotas brīdinājuma ceļa zīmes, satiksme nav slēgta.

Līvānu novadā applūdis un slēgts autoceļš P62 Krāslava-Preiļi-Madona no 88. līdz 99. km.

Madonas novadā applūdis a/c P37 Pļaviņas - Madona - Gulbene pie Cesvaines.

Balvu novadā applūdis un slēgts a/c P48 Kārsava - Tilža - Dubļukalns starp 39. un 40. km.

Slēgti arī vairāki vietējās nozīmes autoceļi Jelgavas, Tukuma, Ogres, Daugavpils, Limbažu, Līvānu, Krāslavas, Gulbenes, Alūksnes, Balvu, Jēkabpils un Aizkraukles novados. Pirms slēgtajiem vai applūdušajiem ceļu posmiem tiek izvietotas ceļa zīmes un nodrošināts apbraucamais ceļš.

Plūdiem pieņemoties spēkā, var applūst arī citi ceļi, kas ir upju vai citu ūdenstilpņu tuvumā. Tas attiecas pārsvarā uz vietējās nozīmes ceļiem, kuru pastāvīgie lietotāji ir labi informēti par šo ceļu iespējamo pagaidu slēgšanu. Applūšanas riskam pakļautie ceļi ir apzināti un atbildīgie dienesti kontrolē situāciju.

Pavasarī, grunts pamatnei atkūstot un pārmitrinoties, ceļa segas nestspēja būtiski samazinās. Lai pasargātu ceļus no priekšlaicīgas sagraušanas šķīdoņa laikā uz daudziem valsts vietējās un dažiem reģionālās nozīmes autoceļiem tiek noteikti pagaidu satiksmes ierobežojumi kravas autotransportam. Šo autoceļu sakārtošanas darbus varēs veikt tikai tad, kad ceļu konstrukcija būs apžuvusi. Aicinām autopārvadātājus rēķināties ar šiem pagaidu ierobežojumiem sava darba plānošanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti