Dienas ziņas

Sāk kalt Latvijas eiro monētas

Dienas ziņas

Jaundzimušo skaits Tukuma slimnīcā šogad sarucis

Plūdos pārrautais dambis Ogrē vēl nav atjaunots

Plūdos pārrautais dambis Ogrē vēl nav atjaunots

Kopš pavasara plūdiem Ogrē pagājuši jau pieci mēneši, bet Ogres ielā sekas redzamas vēl šodien. Daudzu māju logi vēl tukši, bet būvmateriālu kaudzes un sastatnes liecina, ka cilvēki cer atgriezties savos mājokļos.

Viens no tādiem ir Ogres ielas iedzīvotājs Valts. „Kaimiņi jau apskauž mani. Tā kā es sataisīju centrālapkuri jau trešajā dienā, jo tas bija galvenais, tad arī tas rezultāts ir tāds. Mēs šonedēļ acīmredzot vāksimies iekšā,” norāda Valts.

Tomēr ne visas mājas ir atjaunojamas. Ēka, kurai ūdens pavasarī izgāza pamatīgu robu sienā, šobrīd ir katastrofālā stāvoklī, bet tās nojaukšanai īpašniecei līdzekļu neesot. Ogres ielas iemītnieki ir bažīgi, arī domājot par nākamo pavasari, jo uz dambja pie Norupītes joprojām ir milzīga bedre, kas vien norobežota ar lentu. „Dambim nekas netiek darīts. Mēs katru dienu skatāmies… tur pilnīgi nekas netiek darīts,” saka viena no Ogres ielas iedzīvotājām Līvija.

Lai gan ieraksts oficiālajā Ogres novada mājas lapā vēsta, ka līdz šā gada 14. decembrim jāpabeidz vien aizsargdambja rekonstrukcijas tehniskais projekts, pašvaldības vadītājs teic, ka viss notikšot paralēli un reāli darbi pie dambja tūdaļ, tūdaļ sākšoties.

Ogres novada vadītājs Edvīns Bartkevičs gan mierina, ka viss būs kārtībā. „Un būs ne tikai atjaunota šī dambja konstrukcija, tiks izmantota rievsiena, tiks izmantota arī betonēšana un tiek gatavots arī projektiņš, lai veidotu Norupes sūknētavu (..) Mums nav citas alternatīvas. Mēs esam pateikuši, ka ši ir ārkārtas situācija, visas iepirkuma procedūras tiek paātrinātas un šie piešķirtie līdzekļi ir līdz gada beigām,” saka Bartkevičs.

Ogrēnieši par to nav tik pārliecināti, to vidū arī Valts. „Laiva man ir gatava. Re, kur stāv (..) Vai viņi izdarīs visu? Es saprotu, ka mēs kārtējo reizi cīnīsimies nevis ar cēloņiem, bet sekām, jo cēloņi ir Ogres upe un Daugava.. bet pamest pagaidām netaisāmies,” pauž Valts.

Dambja rekonstrukcija izmaksās gandrīz vienu miljonu latu, no kuriem lielākā daļa ir valsts piešķirtais finansējums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti