Plūdos iesprostotie: Ilūkstes novadā maizi un zāles pieved ar laivu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Lai arī plūdi vietām pamazām sāk pierimt, daudzviet mājas joprojām ir ūdenī un to iemītnieki turpina pārvietoties ar laivām.

Ilūkstes novadā dzīvojošajiem jau aptrūkusies pārtikas un medikamenti, tāpēc tos pašvaldības pārstāvji tagad pieved ar laivu. Cilvēki, piemēram, Pilskalnes pagastā, ir priecīgi par atvesto pārtiku. Atvestajās kastēs ir pirmās nepieciešamības preces – maize, sērkociņi, saulespuķu eļļa.

Cilvēki ar šausmām atceras mirkļus, kad garām mājām gājis ledus un trīs dienas nav bijusi elektrība.

Viens no appludināto māju iedzīvotājiem Ričards saka, ka mājās palicis arī lopu dēļ. „Kā plūdi sākušies, esam šeit, jo ir lopi, kazas... Vajag slaukt un barot, lopiņus taču nepametīsi,” viņš saka.

Savukārt Dvietes pagastā skolā nokļuva tikai tie bērni, kurus pieaugušie varēja aizvest ar traktoru. „Nu ir traki, autoveikali nenāk, maizītes netiekam pie maizītes, avīžu nav, esam nogriezti no ārpasaules. Bērni uz skolu netiek, kaut gan viņi priecājas, bet mācības kavējas,” stāsta skolnieka Aināra mamma Dace. Dvietes pagasta pārvaldes pārzine Iveta Plone norāda, ka ar autobusiem bērnus šobrīd nedrīkst vest, jo nav zināms, vai ūdenī nav bedres vai bīstami sanesumi.

Tikmēr evakuētie cilvēki cer, ka jau drīzumā varēs atgriezties mājās.

Ziņots, ka jau gandrīz divas nedēļas Latvijā ir plūdi, kuru laikā ir cietušas daudzas Latvijas pilsētas, ciemi un lauku teritorijas. Vissmagāk Daugavpils novads, Ilūkstes novads, Ogre un Pļaviņas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti